Wieści z Lyoko – niedziela, 30 lipca 2023

Witajcie, oto ostatnie w lipcu wieści i publikacja.

Tym razem prezentujemy czwartą część “Wiedźmy Srebrnego Płomienia” autorstwa Morrigan. Można ją przeczytać tutaj.

Jednak to nie jest jedyny tekst, który dziś publikujemy. Azize ruszyła ze swoim nowym opowiadaniem pod tytułem “Sekrety”. Jego prolog, jeszcze pod nazwą “(Nie)Winny Wirus”, prezentowaliśmy w majowym SuperSkanie, Tym razem zamieszczamy go w odświeżonej wersji w tym miejscu. “Sekrety” otrzymały także swoją podstronę oraz okładkę, którą wykonała Morrigan.

A oto zajawka opowiadania od Azize:

| 2000-09-15: Opuszczona Fabryka |

Wybitny geniusz, a zarazem nauczyciel fizyki kończy wielomiesięczną pracę nad grą komputerową. Nagle w całym pomieszczeniu wysiada prąd. Pełen dumy pracownik, który już planuje swoją przyszłość po wydaniu nowości, próbuje cokolwiek zaradzić w tej sprawie. Zjeżdża kilka pięter niżej.

Sytuacja zaczyna się komplikować w momencie, gdy z jego maszyny ulatnia się czarna chmura… bardzo bliska twórcy świata, nazywanego tajemniczo jako „Lyoko”.

| 2014-11-14: Internat Licealny „Kadic” |

William Dunbar, niepocieszony swoją sytuacją po rozwieszaniu listów miłosnych, wyjeżdża na dalszą naukę do urokliwego miasteczka pod Paryżem. W trakcie podróży zauważa podejrzany znak. Im bliżej znajdował się nowej szkoły, tym coraz częściej się on pojawiał. Dodatkowo przeszłość młodego chłopaka nie daje o sobie zapomnieć. W każdym calu.

Widzi to Elitsa Senel – tajemnicza kompanka z klasy, której nikt nie potrafi rozgryźć. Nawet angielski amant. Nastolatka jednak zna trochę więcej na temat coraz to dziwniejszych zwarć oraz wypadków w szkole. Początkowo działa sama, jednak nie trwa to zbyt długo.

Z każdą kolejną wskazówką, jaką duet otrzymuje od swojego cyfrowego przyjaciela, mają coraz mniej czasu na rozwiązanie całej zagadki. Czy zapobiegną katastrofie, zanim będzie za późno? Tego nikt nie wie… a nie każdy też się tego dowie…

❝ W końcu czas ucieka, a sekrety muszą w końcu zostać ujawnione. ❞

Zapraszam serdecznie na opowieść o walce z Xaną, która działa na zupełnie innych zasadach! To on dyktuje, jak zagrają marionetki w postaci trójki nastolatków. Jest dużo do odkrycia… ale też jeszcze więcej do stracenia…

Opowiadanie będzie się ukazywać na stronach Centrum, jak również na Wattpadzie.

A teraz wieści:

3 września odbędzie się premiera dokumentu “Stronger After All: 20 Years Of Code Lyoko, A Tribute to the Fandom”. Będzie go można zobaczyć na YouTube.

Wczoraj pojawiła się nowa zapowiedź pierwszego odcinka “Code Lyoko – Frontières Virtuelles”. Premiera 3 września.

A oto przegląd tego, co pojawiło się w internecie:

I to wszystko, co przygotowaliśmy na dzisiaj.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments