Wydane książki

Kontynuacja serii:

Tom 1. Podziemny zamek

Podziemny zamek to pierwszy tom serii Kod Lyoko, która powstała na podstawie popularnego serialu rysunkowego. To historia czwórki „zwykłych uczniów“: Yumi, Ulrich, Odd i Jeremy odkrywają istnienie tajemniczego wirtualnego świata – Lyoko. Okazuje się, że Lyoko zagraża superwirus Xana, który zainfekował strzegący świata wojskowy superkomputer.
Do czwórki dołącza Aelita, wirtualne stworzenie, które wyszło z Lyoko. Teraz muszą oni wieść podwójne życie: zwykłych uczniów na Ziemi i superbohaterów wewnątrz wirtualnego świata Lyoko.

Tom 2. Bezimienne miasto

Jeremy, Aelita, Odd, Ulrich i Yumi myślą, że pokonali Xanę i raz na zawsze wyłączyli superkomputer… ale się mylą. Zła istota, która zamieszkiwała Lyoko, dostała się do realnego świata i opanowała Evę Skinner, ich nową koleżankę ze szkoły. Podejrzany osobnik z dwoma groźnymi psami śledzi każdy ich ruch. Agent pracuje dla grupy terrorystycznej o nazwie Green Phoenix, która chciała dostać superkomputer w swoje ręce…

Książki na podstawie odcinków:

Tom 1. Ostatni Klaps

W szkole odbywa się pokaz filmu science-fiction znanego reżysera, Jamesa Finsona. Po zakończeniu projekcji Finson oznajmia, że jego kolejny film będzie kręcony w starej fabryce. Grupa zastanawia się, jak odwieść reżysera od tego pomysłu. Ulrich udaje się z Finsonem do fabryki i daje mu do zrozumienia, że nie jest to dobre miejsce na kręcenie filmu. Reżyser nie zmienia zdania, ale w zamian proponuje Ulrichowi rolę w jego filmie. Początkowo dyrektor szkoły nie zgadza się na występ chłopaka, ale Sissi przekonuje go i także otrzymuje możliwość zagrania w produkcji Finsona. W nocy Ulrich wymyka się do superkomputera, by skontaktować się z Jeremiem. Na tej czynności nakrywa go Sissi; w tym czasie Xana przejmuje kontrolę nad makietą potwora, grającego główną rolę w filmie. Jeremie, Odd i Yumi udają się do fabryki; Yumi szuka Sissi i Ulricha, zaatakowanych przez potwora, a Odd udaje się do Lyoko. Po powrocie do przeszłości Ulrich ostatecznie odwodzi Finsona od pomysłu umieszczenia akcji filmu w fabryce.

Tom 2. Zero grawitacji

Ulrich ciężko trenuje, by wykazać się na meczu piłki nożnej, na który przyjdą jego rodzice. Z tego powodu odmawia pójścia do Lyoko, gdy Xana z pomocą sieci elektrycznej miasta tworzy specjalne pole, znoszące efekt grawitacji. Kiedy Odd i Yumi walczą w Lyoko, Jeremie odkrywa, że Xana zamierza znieść grawitację na terenie szkoły. Informuje o tym Ulricha, ale ten odmawia pomocy. Wkrótce potem, w czasie drugiej połowy meczu, zostaje kontuzjowany. Wtedy decyduje się wypełnić polecenie Jeremiego i idzie do budynku, gdzie znajduje się laboratorium pani Hertz, które Xana zaatakował jako pierwsze. Kiedy pojawia się tam Ulrich (i śledząca go Sissi), brak grawitacji rozszerza się na cały budynek, a wkrótce potem – na cały stadion. Sytuację ratuje powrót do przeszłości..

Tom 3. Kod : Ziemia

W nocy Jeremie ostatecznie kończy program materializujący, nad którym pracował ponad rok. Telefonuje do Yumi i prosi ją, by rano zapytała rodziców, czy zgodzą się przenocować Aelitę, gdy ta pojawi się na Ziemi. Państwo Ishiyama wyrażają zgodę. W tym czasie Ulrich i Odd dopełniają formalności, dzięki którym Aelita (przedstawiona przez Odda jako jego kanadyjska kuzynka) będzie mogła uczęszczać do szkoły w Kadic. Po wyjściu z gabinetu dyrektora natykają się na Jima, który ostrzega ich, że pewnego dnia dowie się, co knują razem z Yumi i Jeremiem. Grupa dzieli się z Aelitą informacją o jej nieodległej materializacji. W czasie lekcji biologii Jeremie dowiaduje się, że Aelita jest w niebezpieczeństwie. Wzywa resztę grupy i razem idą do fabryki. Ich śladem podąża Jim, ale nie odkrywa podziemnego wejścia. Kiedy już wszyscy są w Lyoko, Jeremie zdaje sobie sprawę, że zamiast płyty z programem materializacyjnym wziął CD-ROM z teledyskiem Odda. Wraca do internatu, gdzie natyka się na Jima. Uciekając przed nim, łamie sobie kostkę i trafia do pielęgniarki. Poinformowany o wszystkim dyrektor zarzuca Jimowi, że jego mania prześladowcza doprowadziła do nieszczęścia i zwalnia go. Unieruchomiony Jeremie decyduje się na ryzykowny krok- informuje Jima, że jego podejrzenia nie były bezpodstawne i proponuje mu, że w zamian za dostarczenie go do fabryki poinformuje o wszystkim dyrektora, co pozwoli Jimowi na powrót do pracy. Chłopak robi mu mały wykład o Lyoko. W tym czasie Ulrich, Odd i Yumi, przebywający w Lyoko, pomagają Aelicie dostać się do wieży w rejonie leśnym, dzięki której dziewczyna będzie mogła zostać przeniesiona na Ziemię. Jeremie włącza odpowiedni program, po czym wszyscy (łącznie z Jimem) idą do skanerów, by tam powitać zmaterializowaną Aelitę..

Tom 4. Falstart

Na lekcji historii następuje debiut Aelity. Odd przedstawia ją jako swoją kuzynkę i bardzo nieśmiałą osobę. Dziewczynę bardzo cieszy ziemskie życie. Jeremie informuje ją, że wkrótce ma zamiar całkowicie wyłączyć superkomputer. Cała grupa udaje się do fabryki, na straży której stoi Jim (każący od tej chwili nazywać się Jimbo). Wraz z nim zjeżdżają na najniższy poziom. Jeremie, wygłaszając “okolicznościową mowę”, wyłącza zasilanie. W tym momencie Aelita traci przytomność. Chłopak natychmiast włącza wszystko z powrotem. Postanawia zarazem sprawdzić, dlaczego z Aelitą stało się to, co się stało. Odkrywa, że w czasie materializacji dziewczyna została zainfekowana wirusem Xany- dzięki niemu wciąż nie można odłączyć superkomputera (i Xany). Jeremie obiecuje opracować antywirusa i odprowadza Aelitę do domu Yumi. Po drodze chłopak dostarcza dziewczynie nowych wrażeń- przedstawia jej świat zapachów i prezentuje możliwości budki fotograficznej. Przed bramą domu Yumi, Aelita rozstaje się z Jeremiem i całuje go na pożegnanie. Następnego dnia Aelita zadziwia nauczyciela matematyki i klasę swoją rozległą wiedzą. Lekcję przerywa atak jednego z potworów Xany. Grupa rozdziela się- Jeremie, Aelita i Odd idą do fabryki, a Ulrich i Yumi zostają, by walczyć z karaluchami. Kiedy część grupy dociera do fabryki, zastaje tam walczącego z karaluchami Jima. Jeremie wysyła Aelitę i Odda do Lyoko. Jednocześnie Jim wychodzi poza fabrykę, by tam zastąpić Ulricha i Yumi, którzy biegną do Lyoko. Po powrocie do przeszłości Aelita prosi Jeremiego, by nie materializował jej przed znalezieniem antywirusa. Yumi przekonuje dziewczynę, by wracała na Ziemię choćby na kilka godzin dzienne, by utrzymać się przy nowym życiu. Rozmowę przerywa Jim, który ponownie grozi grupie, że pozna ich sekrety. Przechodzący w pobliżu dyrektor przekonuje Jima, że jego podejrzenia nie mają podstaw, ale grupa broni go, twierdząc, że planowali zrobić kawał kolegom Sissi.

Tom 5. Nowy Porządek

Po stwierdzeniu, że odłączenie superkomputera oznacza śmierć Aelity, Jeremie usiłuje inaczej zwiększyć szanse grupy w walce z Xaną. Projektuje nowe pojazdy, a także tworzy specjalny program, dzięki któremu wykrywanie aktywnych wież będzie możliwe bez obecności Aelity w Lyoko. Dziewczyna powoli wdraża się w życie w realnym świecie- zamieszkuje w internacie jako Aelita Stones, kuzynka Odda. Kilka klas wybiera się do pobliskiego lasu, by rysować i opisywać rośliny. Ulrich chce iść z Yumi, ale ta ma za towarzysza nowego ucznia- Williama. Aelita jest w parze z Jeremiem. W pewnym momencie chłopak stwierdza, że zapomniał laptopa; idzie po niego, zostawiając Aelitę samą. Dziewczynę opanowują wizje, które prowadzą ją do pustego domu, znanego jako Pustelnia. Xana przejmuje kontrolę nad posiadłością. Jeremie, po odkryciu aktywnej wieży, wysyła Yumi, Odda i Ulricha na poszukiwania Aelity. Znajdują ją w saunie w piwnicy. Aelita i Odd uciekają, ale Yumi i Ulrich zostają zamknięci przez Xanę w saunie, gdzie mają umrzeć z gorąca. Wszystko kończy się dobrze. Na końcu odcinka Aelita dostaje od Jeremiego komórkę, by wszyscy mogli być w kontakcie.

Tom 6. Nieznany Ląd

Aelitę dręczą koszmary, których treścią jest ucieczka lalki przed watahą wilków. Jednak problem ten nie jest jej jedynym- przez Sissi myli łazienki i zwraca na siebie uwagę Jima. Jeremie dowiaduje się wielu rzeczy o właścicielu Pustelni- nazywał się Franz Hopper, uczył przedmiotów ścisłych w Kadic i niemal na pewno ma coś wspólnego z superkomputerem. Chcąc dowiedzieć się czegoś jeszcze, potajemnie odwiedza bibliotekę, pozostawiając Ulrichowi i Oddowi obowiązek odwrócenia uwagi sekretarki. Aelita, czując się opuszczona przez przyjaciół, idzie do fabryki i wraca do Lyoko. W tym czasie męska część grupy udaje się do Pustelni, licząc na to, że znajdą coś, co może być pomocne w walce z Xaną. Jeremie odkrywa książkę o wojnach punickich, pokrytą notatkami Hoppera. Po powrocie do szkoły odkrywa nieobecność Aelity; wysyła całą grupę do Lyoko, by ta pomogła atakowanej przez potwory Xany dziewczynie. Zanim do niej docierają, Aelita znika, porwana z sektora leśnego przez tajemniczą sferę. Jeremie odkrywa piąty sektor Lyoko- Kartaginę, gdzie prawdopodobnie przebywa Aelita, jednak dostęp do niego wymaga hasła. Jeremie wypróbowuje te związane z historią wojen punickich- Hannibal, Hamilcar, Salammbô (córka Hamilkara), Rome, Moloch, ale działa dopiero Scipio: po jego wpisaniu także Ulrich, Yumi i Odd trafiają do piątego sektora. W tym czasie Aelita jest atakowana przez nowe potwory Xany- pełzacze i scyfozoę, która odbiera Aelicie jej wspomnienia. Grupa biegnie jej na pomoc; udaje im się wrócić na miejsce lądowania na czas, tuż przed końcem odliczania. Po ponownym wpisaniu hasła grupa wraca do sektora leśnego, a potem na Ziemię. Grupa planuje wkrótce wrócić do Kartaginy i spędzać więcej czasu z Aelitą.