Historia rodziny Aelity

Franz Hopper – w latach 70 XX wieku, Waldo Franz Schaeffer – Jego prawdziwe imię i nazwisko. Miał żonę Antheę i córkę Aelitę. Jest naukowcem, który pracował nad projektem Kartagina, rozpoczętym w 1974 roku. Gdy dowiedział się, że projekt będzie wykorzystany przeciwko ludzkości, opuścił go i zamieszkał w rejonach górskich, prawdopodobnie w Szwajcarii. Jego hobby to między innymi muzyka, co wiemy z serii 2, gdzie było pokazane jak gra z Aelitą. W latach 80, po tym jak Anthea została porwana, musiał się przenieść. Zamieszkał w Pustelni – domu w okolicach szkoły Kadic, gdzie uczył fizyki. By nikt nie zorientował się kim jest, zmienił imię i nazwisko na Franz Hopper. (Hopper to panieńskie nazwisko matki). Po nauczaniu w szkole w opuszczonej fabryce pracował nad programem do szpiegowania wroga – czyli pozostałych twórców projektu Kartagina. Stworzył superkomputer, Lyoko, a później Xanę – wirusa mającego zniszczyć Kartaginę. Gdy odkrył, że superkomputer posiada moc podróży w czasie, pozwolił sobie udoskonalić swój wielki projekt i uciec przed Jego wrogami.

6 czerwca 1994, 1265 dnia podróży w czasie, zorientował się, że “ktoś mu się przygląda i próbuje się go pozbyć”. 6 czerwca 1994 (dzień 2546) ukończył skanery i program do wirtualizacji by przenieść siebie i Aelitę do Lyoko. Niedługo potem przed ich domem znajdują się “Czarni Panowie”, to przed nimi właśnie uciekali. Uciekli do kanałów poprzez tylne wyjście z domu, przez kanały dotarli do fabryki. Franz uruchomił program do opóźnionej wirtualizacji i wysłał siebie i córkę do Lyoko. Po wirtualizacji zaatakował ich Xana, więc musieli uciekać. To co miało być dla nich schronieniem, okazało się więzieniem. Aelita przybrała postać Elfa, a Franz małych białych kul. Jakiś czas później informuje On Aelitę, że Xana jest zagrożeniem i musi wyłączyć Superkomputer. Dopiero Jeremie go włącza gdy szukał części do swoich mini robotów. Najpierw znalazł tylko Aelitę. Po tym jak udało mu się sprowadzić ją na Ziemię, odnalazł się też trop jej Ojca. Przed ucieczką włożył do jej zabawki – Pana Pucka – kluczyk do szafki na dworcu, gdzie schował swój pamiętnik. Po jego rozszyfrowaniu przez superkomputer Jeremie dowiedział się masy rzeczy o superkomputerze.

Wątek Franza pojawia się ponownie w serii 3, gdzie Jeremie i Aelita go szukają, w celu jego materializacji. W ostatnim odcinku 3 serii, gdy Xana zniszczył wszystkie sektory powierzchowne została tylko Kartagina. Gdy program znajduje Franza, próbuje go zmaterializować co mu się niestety nie udało gdyż zabrakło mu czasu, ponieważ Xana poprzez opętanie Williama niszczy Lyoko. Ale Franz uciekł do Internetu podobnie jak Xana i wysłał Jeremiemu program do odbudowy Lyoko.

W 4 serii pojawia się w odcinku “Odległe wspomnienia” jako niebiesko- fioletowa kula, która zapewne była jego ochroną przed cyfrowym morzem. To on uratował Aelitę wrzuconą przez Williama do cyfrowego morza, lecz musiał uciekać, gdyż to na niego właśnie Xana “polował”. Ostatni raz w serialu pojawia się w odcinku “Walka aż do końca”, gdzie wraz z pomocą Jeremiego tworzą program wieloczynnikowy, który ma za zadanie zniszczyć Xanę. Gdy brakowało mocy, poświęcił się i zginął. Myślano, że Xana także zginął, lecz to okazało się nieprawdą. W Evolution dowiadujemy się, że pracował z profesorem Tyronem, najprawdopodobniej nad projektem Kartagina.

Anthea Hopper – Jest matką Aelity i żoną Walda. Dowiadujemy się, że mieszkała razem z Franzem w górach w Szwajcarii. Została porwana przez “Czarnych Panow” w momencie gdy Aelita miała 5 lat i bawiła się na śniegu. Nic więcej się o niej nie dowiedzieliśmy, aż do Kod Lyoko: Ewolucja. Dowiadujemy się, że jest żoną Profesora Tyrona (który potrzebował jej tylko do wyciągnięcia informacji oraz do zdobycia pamiętnika Franza) i pracuje wraz z nim i innymi przy jego superkomputerze i Korze. Gdy dowiaduje się, że Aelita żyje, wysyła Tyrona by ją zabrał do Szwajcarii, lecz Aelita się na to nie zgadza. Aelita próbuje znaleźć ją poprzez internet, gdyż złapała z nią kontakt tylko przez superkomputer.

Opisy: TheLyokofan19.