Historia strony

Nasza strona powstała 14 listopada 2012 roku. Oficjalne otwarcie nastąpiło 1 grudnia. Do tego czasu rejestrowało się u nas dużo użytkowników. Już 4 lutego 2013 osiągnęliśmy liczbę 50 użytkowników. Do 100 dobiliśmy 6 sierpnia 2013. Użytkownika nr. 200 powitaliśmy 18 października 2013, a 3 miesiące później, 17 stycznia 2014, było już 250 użytkowników. Powstawały nowe działy, nowe akcje, nowe skórki i nagłówki. Co do nagłówków: jak większość widziała zmieniały się bardzo często, dopiero niedawno wpadliśmy na pomysł zbierania ich wszystkich. Z poprzednich nagłówków udało nam się odzyskać tylko kilka. Więc te co udało nam się znaleźć udostępnimy Wam. Dlatego postanowiliśmy by strona do 300 użytkownika nazwać się będzie Kod Lyoko HPU 1.0. A od 301 użytkownika Kod Lyoko HPU 2.0, na której wszystkie nagłówki będą zbierane i inne niespodzianki

Od początku istnienia strony ważną częścią były newsy. Najpierw były to szczegóły dotyczące CL:E, potem (od stycznia do maja 2013) odcinki po francusku oraz z napisami po polsku i angielsku. Zdarzało się nawet, że link mogliśmy podać dopiero po 22:00, gdyż wtedy dopiero było dostępny. Odcinki pojawiały się w sobotę, a środa (z reguły) była dniem podawania tytułu jednego z następnych odcinków. Jednak okres przerwy w emisji odcinków we Francji nie był “sezonem ogórkowym”. Pojawiało się wiele newsów, a w okresie wakacyjnym 2013 obserwowaliśmy Węgry i Rumunię pod względem emisji CL:E.

Oprócz newsów związanych bezpośrednio z odcinkami była też masa tych niebezpośrednio związanych z 5 serią, na przykład relacje z Japan Expo 2013, czy też opisy twitcamów Melanie i Quentina. Wiele miejsca poświęcaliśmy (i poświęcamy) sprawie emisji KL w Polsce. Obecnie naszą stałą rubryką jest tygodniowa rozpiska odcinków, która pojawia się w każdą środę. Informujemy o wszystkim, co ważne i ciekawe na krajowej, a także światowej scenie CL, niezależnie czy to będzie news z Francji, Włoch, czy USA.

Oprócz tego nasza strona to wciąż rozwijające się źródło wiedzy o wszystkim, co chcielibyście wiedzieć o CL. Jest dużo działów, od opisów bohaterów, po dział z paringami, a niedługo pojawi się jeszcze więcej.