Inne Postacie

Anthea Hopper-Schaeffer

Jest zaginioną matką Aelity i żoną Franza Hoppera. W retrospekcjach Aelity w odcinku 52, “Klucze”, została przedstawiona jako młoda kobieta z włosami do ramion w kolorze jasnego różu, miała czarne oczy i jasnobrązową skórę .

Po porwaniu (pokazanym w odcinku 82, “Odległe wspomnienia” przez agentów ubranych na czarno podczas wakacji w Mountain Cabin, Aelita i Franz Hopper przenieśli się do pustelni, a później zwirtualizowali się w Lyoko.

Jej panieńskie nazwisko to Hopper. Gdy Waldo Schaeffer (aka Franz Hopper) zmienił nazwisko, wziął jej panieńskie nazwisko, aby ukryć się przed wrogami. Folder projektu Kartagina zawiera również zdjęcie Anthei podczas ciąży z Aelita. To daje wyobrażenie o długości projektu Kartagina.

W piątym sezonie, Anthea została przedstawiona jak postać z włosami koloru blond zamiast jasnego różu, który odziedziczyła Aelita. Nie wiadomo, dlaczego jej kolor włosów został zmieniony. Według informacji podanych w Ewolucji, Anthea wyszła za mąż za Lowella Tyrona.

Profesor Lowell Tyron

Lowell Tyron jest nowym i głównym wrogiem wojowników Lyoko w Code Lyoko Evolution. Pracował z Franzem Hopperem, co widać w jednym z odcinków, ale został wyrzucony z zespołu, gdyż nie słuchał instrukcji Hoppera i chciał wykorzystać wszystko co razem opracowali tylko dla własnych celów. Zdradził Franza, a w latach 2003 – 2006 zbudował swój własny superkomputer i stworzył replikę Cortexu. Doprowadziło to do odrodzenia Xany. Walka Tyrona przeciwko wojownikom Lyoko polega na wysyłaniu swych ludzkich żołnierzy zwanych ninja do rdzenia Cortexu. Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że Tyron mógł być zaangażowany w Projekt Kartagina. Pracuje z nim matka Aelity, która jest nieświadoma tego, że walczy ze swoją córką i jej przyjaciółmi. Tyron nie wie, że XANA jest w jego superkomputerze. Wysłał jednego ze swoich pracowników – Gravena by odkrył superkomputer dzięki nadajnik, jaki ninja zostawił w Kartaginie (sektor V). Nadajnik został usunięty, lecz Tyron wie, że superkomputer jest w poblżu szkoły Kadic. Wiadomo, że Graven znów tam przybędzie wraz z Tyronem, którzy złapią Yumi.