Skidbladnir

To łódź znajdująca się w hangarze w V sektorze, służąca do przemieszczania się po internecie i cyfrowym morzu przez wojowników Lyoko. Zbudowana przez Jeremiego i Aelite. Jego główny celem jest bezpiecznie przetransportowanie wojowników do repliki. Ma wbudowany interfejs, światła, silniki hamujące, turbo napęd oraz działa torpedowe. Posiada także kilka małych pojazdów- navskidów, którymi poruszają się Odd, Ulrich i Yumi. 4 navskid nigdy nie został użyty Prowadzony przez Aelite. Pojazd, który bardzo nie podoba się Xanie od początku istnienia. W replice może podłączyc się do wieży i w pobliżu superkomputera który Xana opanował można wygenerowac kopię postaci z Lyoko – Jeremie nazwał to teleportacją. Gdy zniszczony zostanie superkomputer odpowiadający replice, znika cały sektor.

Skid podróżując w cyfrowym morzu czasami miał pewne błędy, lub był zaatakowany. Błędy to m.in. wyłączenie tarcz ochronnych Skida w 88 odcinku gdy to jeden z potworów Xany – Kalmar chwycił Skida w “szpony” i zaczął wiertac dziury w szybie kapitana. Ataki były przeróżne, Xana wysyłał potwory, Williama w pojeździe stworzonym przez Xane

Po wielu próbach zniszczenia skida, udaje się Xanie dzięki nowemu potworowi – Kolsowi, który to dokonał jego destrukcji. Zniszczenie było szybkie i bez szans uratowania już Skida.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments