Paringi

Ulrich i Yumi

Ich związek był wyczuwalny już od pierwszych odcinków. Ich nieśmiałość-będąca ich jedną z cech wspólnych, która powodowała że nie byli w stanie sobie wprost wyznać miłości którą do siebie nawzajem odczuwają odwlekała ich związek coraz bardziej… Wiele scen przywodzących na myśl że ten prawdziwy “start” ich związku sie rozpocznie.Jednak jest inaczej – oboje wiedzą że chcą być ze sobą, ale nie chcą tego przyznać.Ich sytuacja przetacza się przez wszystkie sezony, ale jest jeden odcinek całkowicie im poświęcony – “Rutyna”, w którym oboje – poprzez śmiałą zazdrość – wyznają sobie miłość (nie jest to jednak jak wiadomo metoda przyjemna), a ponadto podczas misji w Lyoko prawie się całują. Gdy sezon pierwszy się kończy ich “bycie ze sobą” jest już właściwie pewne, co przerywa pojawienie się na scenie Williama-będącego w drugim sezonie “adoratorem” Yumi, co wprawia Ulricha w złość. Jednak mimo tego, że rywal Ulricha walczy o Yumi, on ma nadzieję że to on zdobędzie jej serce. Dalsze sezony zbliżają ich do siebie, chociaż w odc. “W samo serce” Yumi chciała uporządkować sprawy uznając Ulricha za “przyjaciela i tyle”, co jednak nie trwało długo, ponieważ po krótkim czasie znów zaczęli się odnosić do siebie z właściwie nieukrytą miłością. W Kod Lyoko Ewolucja ich związek zostaje w pewien sposób zepchnięty na dalszy plan. W jednym z odcinków tylko mówią sobie “Jesteś osobą która znaczy dla mnie najwięcej”.

Jeremie i Aelita

Ta para ma o wiele mniej skomplikowaną sytuację, nie mają tylko odwagi wyznać sobie tego. Czasem się kłócą,jak inne pary ale dzięki temu można odczuć jak im zależy na sobie nawzajem. Osobą która bardziej jest nieśmiała to Jeremie i zmienia temat zawsze gdy ten zejdzie na taki dotyczący ich – Aelity i jego. W odcinku “Pocałunek Xany” Aelita chcąc coś “sprawdzić” całuje swojego ukochanego co wprawia go w osłupienie. Aelita jest również nieśmiała, jednak nie tyle w stosunku do Jeremiego, co do pozostałej części grupy.

Ulrich i Sissi

Para od razu niemożliwa więc co tu dużo pisać. Sissi bardzo sie podkochuje w Ulrichu, jednak bez wzajemności, głównie ze względu na jej charakter. Jest ona egoistką, nienawidzi Yumi. Wątek Ulricha i Sissi występuje kilka razy, ale jest on tylko spowodowany szantażowaniem wspomnianego wyżej chłopaka.

Odd i Samantha

O tym jak sie to toczy wiadomo niewiele.Jednak można wyczuć że między Oddem a Samanthą coś zaiskrzyło. Samantha wystąpiła jednak tylko epizodycznie więc nie znamy jej dalszych losów aż do Kod Lyoko Ewolucja gdzie znów pojawia się wątek Odda i jej. Wtedy można uznać pewien start dla nich (Odda i Sam) biorąc że się pocałowali-jednak nie jest to pewne.Na ciąg dalszy trzeba czekać aż będzie 6 sezon KL o którym póki co nic nie wiadomo.

Odd&Camille

Ten związek trwał tylko w jednym odcinku, po którym Odd postanowił skończyć z przelotnymi romansami. To mu jednak nie wyszło patrząc na 5 sezon gdzie próbuje zdobyć serce Samanthy.

William i Yumi

Związek który przysporzył Yumi, Ulrichowi i Williamowi wiele kłótni ze sobą. Chociaż Yumi kocha tylko Ulricha, to zdawało się w pewnych momentach, że Yumi będzie z Williamem. Do tego nie doszło gdyż Xana opętał go w 65 odcinku, przez co Yumi straciła częściowo wiarę w niego. Mimo to po uwolnieniu Williama są przyjaciółmi i zarówno jemu, jak i Yumi to odpowiada.

Opisy: Aiden.