Wieści z Lyoko – niedziela, 10 grudnia 2023

Witajcie, oto pierwsze w tym miesiącu wieści i publikacja.

Tym razem prezentujemy pierwszą część nowego opowiadania autorstwa Morrigan. Nosi ono tytuł “Latarnia”. Można je przeczytać tutaj.

Przegląd wieści zaczynamy od Polski. Jeden z użytkowników naszego discordowego serwera “Buntownicy Lyoko”, Finley, organizował ostatnio panele związane z naszym fandomem. Pierwszy z nich odbył się na konwencie Tsuru Japan Festival w Rybniku 17 listopada i było około 10 osób, które były bardzo aktywne i zainteresowane tematem. Dotyczył on Ewolucji

Atmosfera była świetna, nie ukrywam też, że troszkę mnie ludzie poprawiali, ale robili dobrze, bo jestem początkującym prelegentem (szczególnie zwrócono mi uwagę jak skupiłem temat na Williamie, co było prawdą i postanowiłem wziąć to pod uwagę) – mówi Finley.

Z kolei drugi panel odbył się na Xmasscon w Krakowie o pierwszej w nocy w niedzielę 3 grudnia.

Ludzie byli zachwyceni i pełni podziwu, że ktoś interesuje się tematem Kod Lyoko i też pytali mnie czy wiem coś więcej o temacie wznowienia serii. Powiedziałem wszystko co do tej pory wiemy i zareklamowałem też Buntowników Lyoko oraz Centrum – dodał Finley. – Na panelu postanowiłem poruszyć mroczniejszą stronę Kod Lyoko, co było przerażające, ukazać ją w pełni poprzez moje doświadczenia i omówić jak to wpłynęło na serial. Widzowie byli cicho, byli bardzo spokojni, nikt mi nie przerywał, tylko dwójka osób ze mną dyskutowała na bardzo friendly poziomie. Ogólnie to była pierwsza w nocy, rozumiem zmęczenie osób, że nie pozwoliło to im w pełni korzystać z panelu (też byłem troszkę śpiący), ale ogólnie atmosfera bardzo na plus, udało się wszystko omówić i nawet wspomnieć o serwerach. Cieszę się, że ludzie wciąż są zainteresowani tematem KL i czekają na kontynuację. Też jak zobaczyli mój panel i moją handmade kurtkę z KL to powiedzieli, że przypomniałem im całe dzieciństwo, więc z tego tytułu było mi bardzo miło.

Pozostałe wieści:

Od kilku dni dowiadujemy się o tym, iż z internetu znikają covery openingu do serialu. Z prośbą o usunięcie filmów, nierzadko publikowanych rok temu, czy nawet wcześniej, zwracają się Franc Keller i Justine Saine, czyli kompozytorzy oryginału. Nie jest jeszcze do końca jasne, dlaczego podjęto takie kroki. Sprawę będziemy obserwować.

Prace nad trailerem nowej wersji IFSCL trwają, film ma mieć około 60 sekund.

Kończy się montaż drugiego odcinka “Code Lyoko: Frontieres Virtuelles”, jego premiera zaplanowana jest na 24 grudnia.

A teraz jeszcze przegląd tego, co ostatnio pojawiło się w internecie.

I to wszystko, co przygotowaliśmy na dziś.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments