Wieści z Lyoko – poniedziałek. 30 października 2023

Witajcie, oto ostatnie w tym miesiącu wieści i publikacja.

Dzisiaj prezentujemy felieton Jeremiego_96 “Hiszpanie mieli rację”, dotyczący tego, czego dowiedzieliśmy się w ostatnich dniach. Możecie go przeczytać tutaj.

Jak pewnie wiecie, tydzień temu podaliśmy, iż będzie coś nowego związanego z Lyoko, co potwierdzili oryginalni twórcy. W tej kwestii jak na razie nie mamy szerszych informacji, ale podamy je, jak tylko czegoś się dowiemy. Wywiad z 23 października dostarczył także innych interesujących informacji.

  • W pierwotnej wersji biblii koncepcyjnej nie było powrotu do przeszłości, nie wyjaśniano też kim był Franz Hopper ani jak powstał Xana. Te wątki powstawały w trakcie pisania kolejnych odcinków.
  • Producenci wymogli na twórcach dodanie nowej postaci. Dlatego pojawił się William, który początkowo miał mieć imię Orlando. Początkowo nie miał on być sługusem Xany, a tylko rywalem Ulricha.
  • Decroisette i Mouscadet napisali koncepcję piątego sezonu. Producenci Ewolucji kontrolowali ten proces i chcieli, aby scenariusz był prostszy. Natomiast jego twórcy pisali go bardzo konkretnie, uwzględniając to, co wydarzyło się w sezonach 1-4. Z racji braku porozumienia zaprzestali oni dalszych prac. Ich zdaniem to, co stworzyli, było lepsze niż to, co ostatecznie zaprezentowano, gdyż CL nie jest uniwersum, któremu służą uproszczenia.
  • Sophie i Jerome pracują teraz w studiu Da Da Animation. Powstało ono w 2019 roku, jego siedziba znajduje się w Paryżu. Do prac wykorzystywana jest między innymi sztuczna inteligencja oraz silnik Unity. Studio wypuściło między innymi animację dla młodszych “Captain Tone-up”, którą pokazano wiosną tego roku we francuskiej wersji Disney Channel.
  • Rozmowy z obecnymi właścicielami praw autorskich do Code Lyoko już się toczą.

Pozostałe wieści:

Magda Lena opublikowała siódmy rozdział drugiej części “Code: Yumi”, można go przeczytać tutaj.

Ostateczna data premiery drugiego odcinka słuchowiska “Code Lyoko: Frontieres Virtuelles” pod tytułem “Signal” to 24 grudnia tego roku. Ma on liczyć 40 minut.

A teraz przegląd tego, co się ostatnio pojawiło w sieci:

To wszystko, co przygotowaliśmy na dziś.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments