[Prima Aprilis] Code Lyoko Metaverse zapowiedziane!

UWAGA! PONIŻSZY TEKST JEST ŻARTEM PRIMA APRILISOWYM OPUBLIKOWANYM 1 KWIETNIA!

Tak, dobrze przeczytaliście: KOD LYOKO OFICJALNIE WRACA DO ŻYCIA!

Ale po kolei. Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że hiszpańskojęzyczna część fandomu opublikowała na Twitterze informację o tym, że z wiarygodnego źródła dostali informację o trwających pracach nad nowym projektem związanym z Kod Lyoko – więcej o nim możecie przeczytać o tym tutaj: https://kodlyoko.pl/index.php/2021/12/07/wiesci-specjalne-wtorek-7-grudnia-2021/. Dzisiaj z przyjemnością możemy potwierdzić, że przeciek ten okazał się prawdziwy – Mediatoon na swojej stronie internetowej opublikował bowiem następujący komunikat:

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że wraz z Anshar Studios pracujemy obecnie nad grą Code Lyoko Metaverse – zupełnie nowym rozdziałem w historii marki. Code Lyoko Metaverse będzie miało swoją premierę w II kwartale 2023 roku i dostępne będzie na następujących platformach: Steam, Epic Games Store, PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

News potwierdziło również samo Anshar Studios (którego dotychczasowe dzieła możecie zobaczyć tutaj: https://store.steampowered.com/publisher/AnsharStudios?l=polish), które zapowiedziało cykl publikacji prezentujących lokacje obecne w grze. Na pierwszy ogień na dwóch grafikach (które wraz z tłumaczeniem opisów prezentujemy poniżej) pokazano Kartaginę. Możemy na nich dostrzec również oficjalne logo gry.

W trakcie Waszej podróży po wirtualnym świecie Lyoko Kartaginę, znany też jako Sektor V, będziecie odwiedzać bardzo często. To właśnie stąd będziecie wyruszać na wyprawy nie tylko do poszczególnych sektorów Lyoko, ale również do innych światów ukrytych w Cyfrowym Morzu. Podczas zwiedzania szybko zorientujecie się, że sektor ten skrywa wiele tajemnic, które odkryć będą w stanie tylko najodważniejsi i najsprytniejsi Wojownicy. Znajdziecie w nim również wiele lokacji znanych z oryginału. Jedną z nich prezentujemy powyżej – potraficie odgadnąć co ta za miejsce?

W tym przypadku chodzi chyba o wejście do komnaty z finałowego odcinka drugiego sezonu “Klucze” – chodzi o to miejsce, w którym Xana ukrył ostatnią cząstkę wspomnień Aelity. Dla Waszej wygody zamieszczamy ją poniżej:

Drugą grafikę rozpoznać jest już znacznie łatwiej – chyba wszyscy bez trudu rozpoznają, że pokazuje ona Serce Lyoko:

To właśnie w Kartaginie ukryte jest Serce Lyoko, którego bicie podtrzymuje na życiu wszystkie istniejące sektory. Jego obrona będzie dla Was priorytetowym zadaniem, gdyż jego zniszczenie oznaczać będzie koniec całego Lyoko. A wierzcie nam, że przeciwników, którzy będą dybać na jego bezpieczeństwo jest naprawdę wiele. Nie zwlekajcie zatem, bo jego osłony nie są zbyt wytrzymałe…

Czy było warto czekać? O tym przekonamy się dopiero za rok, ale na pierwszy rzut oka wygląda to naprawdę obiecująco. Chociaż widać sporo różnic w porównaniu z kreskówką, to na pierwszy rzut oka twórcom całkiem nieźle udało się odtworzyć ducha Kartaginy. Niestety na ten moment nie mamy więcej informacji na temat Code Lyoko Metaverse, ale możecie być pewni, że będziemy je publikować na stronie na bieżąco. Źródła do oryginałów wiadomości zamieszczonych przez Mediatoon i Anshar Studios znajdziecie poniżej – gorąco zachęcamy do ich odwiedzenia:
https://ansharstudios.com/games/code-lyoko-metaverse/carthage
http://www.mediatoon-distribution.com/index.php?id=71&module=cms_news&action=default:index

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PanNikt
PanNikt
2 lat temu

Myślę sobie, ifscl 2 spoko w końcy coś oficjalnego!
Klikam link!

To fajna gra (…)

marian
marian
2 lat temu

Dobra co jak co, ale tak się nie robi..
Dużo ludzi faktycznie czeka na jakieś info czy będzie coś nowego, a tu taki troll

kromir
kromir
2 lat temu

No wiecie co -_-