[PRIMA APRILIS] Wieści z Lyoko – sobota, 1 kwietnia 2023

UWAGA! PONIŻSZY TEKST JEST ŻARTEM PRIMA APRILISOWYM OPUBLIKOWANYM 1 KWIETNIA!

W Lycée Lakanal ruszyły prace nad przekształceniem jednego piętra w budynku w muzeum. Będzie ono poświęcone Code Lyoko. Odwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. licencjonowane figurki, książki, unikalny szkic Jeremiego przedstawionego w Lyoko, odwzorowane pokoje głównych bohaterów, a nawet odwiedzić wierną replikę laboratorium.

Dyrekcja przyszłego muzeum zapewnia, że będzie można wejść do skanerów i mimo iż turyści nie zostaną przeniesieni do Lyoko, to mogą liczyć na niespodziankę. Niestety nie chcą zdradzać szczegółów o co dokładnie chodzi.

Prace nad obiektem mają zakończyć się przed wakacjami 2024 roku. Całość zostanie sfinansowana z środków francuskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Jestem bardzo zadowolony, że program wielkich remontów francuskich szkół zaczyna się właśnie w renomowanym Liceum Lakanaal - powiedział w wywiadzie dla dziennika "Le Figaro" Pap Ndiaye, minister edukacji narodowej Francji. - Ta szkoła nie tylko kształci przyszłych studentów, którzy trafiają na najbardziej prestiżowe uczelnie, jak choćby Science Po czy La Sorbonne, ale jest także symbolem uwiecznionym w pop-kulturze, czego dowodem jest serial "Code Lyoko". W tym roku mija 20 lat od jego premiery, dlatego dobrym pomysłem dyrekcji placówki jest upamiętnienie tej wybitnej francuskiej animacji.

Centrum Lyoko, jako największe zrzeszenie fanów w Polsce, dostało zaproszenie na otwarcie i z tego powodu zamierzamy zorganizować wycieczkę do Paryża. Szczegóły możecie znaleźć tutaj: https://www.citescolairelakanal.fr/musee-de-la-serie-code-lyoko

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments