Wieści z Lyoko – piątek, 10 czerwca 2022

Witajcie, oto nasza pierwsza w tym miesiącu publikacja planowa, choć wieści już trochę mieliśmy i jeszcze trochę dziś ich przekażemy, ale najpierw materiał.

Dzisiaj prezentujemy 33 rozdział “Bez Lyoko, czyli życia tylko w realu” autorstwa Jeremiego_96. Można go przeczytać tutaj.

A teraz wieści. Najpierw ciąg dalszy tematu, o którym informowaliśmy już w tym tygodniu w naszych dwóch specjalnych publikacjach. Wczoraj hiszpańska grupa CLReaction wydała kolejne oświadczenie na Twitterze. Oto jego treść:

Jako ostatnie ogłoszenie, po tym, które wypuściliśmy w środę, także na Reddicie, chcemy oznajmić, żebyście nie oczekiwali od nas nowych wiadomości (nawet na naszych kontach osobistych) o nowej rzeczy związanej z CL.
Ani publicznie, ani prywatnie (przez maila czy prywatne wiadomości).
Jak i również fanowskim projekcie z okazji rocznicy, nad którym nadal pracujemy (fanzine, wywiady itp.).
Będziemy nadal publikować memy, wiadomości innych osób i pomagać artystom.
Niech to, co ma nadejść, nadejdzie wtedy, gdy będzie czas.
Wycofujemy się (zbiorowo) z udzielania informacji i stąd przepraszamy każdego, kto mógł spowodować nieporozumienie lub źle zrozumieć nasze intencje.

Francuska grupa “Cartoon Fantasy” opublikowała w czwartek wieczorem cover openingu do serialu, czyli “Un monde sans danger”. W nagraniach uczestniczył Julien Lamassonne, który nagrał ten utwór w 2003 roku. Tutaj można zobaczyć i posłuchać:

Można wychwycić kilka smaczków na grafice ilustrującej utwór. W lewym górny rogu mamy wikiński okręt – Skidbladnir. Po prawej niedokończony znak Xany. Po lewej pod półką z książkami zdjęcie małej Aelity i jej ojca. Widać także odniesienie do Garage Kids oraz Paco – króla disco.

Twórcy projektu opublikowali kilka słów do fanów:

Wypuszczamy dzisiaj nasz projekt, dlatego chcemy kilka rzeczy wyjaśnić, gdyż uważamy, że transparentność jest bardzo ważna. Jesteśmy organizacją non-profit, której celem jest zjednoczenie francuskojęzycznych fanów kreskówek. Pragniemy celebrować sztukę i animację, dlatego postanowiliśmy wyprodukować covery najlepszych piosenek i utworów z kreskówek.

Wyprodukowaliśmy również animowaną tapetę na każdy cover, aby celebrować zarówno muzykę, jak i sztukę.

Byliśmy szczęściarzami, mogąc pracować z Julienem Lamassonnem, wykonawcą oryginalnej wersji. Nie spodziewaliśmy się tego.

Dla jasności: ten cover to projekt fanowski, nic poza tym. Może to wygląda jak coś oficjalnego, ale nie jest tym. Nasz kolektyw postanowił zainwestować dużo pieniędzy i czasu, ponieważ kochamy kreskówki i Code Lyoko tak samo jak wy. To hołd fanów wykonany zgodnie z profesjonalnymi standardami.

Nie mamy pojęcia, czy nastąpi reboot, nowa seria, film, czy… cokolwiek!

Nigdy nie próbowaliśmy niczego innego i mamy nadzieję, że nie będziecie rozczarowani. Wasza pasja i oczekiwania są niesamowite i przepraszamy, że nie ukrywamy niczego więcej! Wiedząc o tym, mamy szczerą nadzieję, że nadal dacie szansę naszemu coverowi.

Na koniec mamy jeszcze ogłoszenie od MrSmalca:

Od kilku tygodni tworzę projekt o nazwie: Code Lyoko: Przebudzenie. Projekt ten ma za zadania stworzenie fanowskiego 5 sezonu CL. Jednak jedyne czego nam brakuje to aktorów głosowych! Więc z prośbą przychodzę do was! Jeśli ktoś miałby chęci i czas sprawdzenia się w naszych szeregach Przebudzonych to zapraszam na serwer projektu ( P.S Obecnie potrzeba nam tylko trzech dubbingerów ale w przyszłości się to zmieni ponieważ w przyszłych odcinkach będzie potrzebne więcej ludu! ) LINK DO SERWERA: https://discord.gg/ANd9KxTvBg Dziękuje za uwagę. :>

I to wszystko, co przygotowaliśmy na dziś. Śledźcie nas, aby być na bieżąco z tym, co dzieje się w fandomie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments