Wieści z Lyoko na Wielkanoc 2022

Witajcie, znowu złożyło się tak, że Wielkanoc świętujemy w specyficznych okolicznościach, tym razem już nie wirusowych, bo pandemia odpuszcza, a wojennych, gdyż od 52 dni za naszą wschodnią granicą trwa konflikt wywołany przez rosyjskiego dyktatora z Kremla. Dlatego w tym roku chyba najważniejszym życzeniem będzie to, aby wreszcie zapanował pokój. I tego właśnie chcielibyśmy życzyć z okazji tegorocznej Wielkanocy.

Tradycyjnie już (choć na obecnej wersji strony to dopiero pierwsza Wielkanoc) mamy dla Was kilka ciekawych rzeczy, by uprzyjemnić nieco spędzanie tego świątecznego czasu. Przedstawiamy wywiad z dwoma kierownikami produkcji, którzy pracowali przy Ewolucji, jeden z nich zajmował się sferą live-action, drugi zaś scenami animowanymi. Rozmowę przeprowadzono w grudniu 2012 roku, tuż przed startem emisji serialu, w polskiej wersji ukazuje się on po raz pierwszy: czytaj tutaj.

Mamy także coś fabularnego. Siódmy rozdział opowiadania “Wsparcie”, które tłumaczy Likki, nosi on tytuł “Trzecie koło”: tutaj.

Niedawno Likki założył bloga “Fanfiction po polsku”, na którym publikuje on tłumaczenia tego oraz dwóch innych opowiadań, można wejść do niego poprzez ten adres: https://fanfikipl.blogspot.com/.

Natomiast o 19:30 premiera na naszym kanale YouTube – Jeremie przygotował drugi odcinek swojej Lyokospekcji, tym razem pod lupę bierze odcinek “Uwierzę, jak zobaczę”.

A na koniec jeszcze w całej okazałości nasza “pocztówka” wielkanocną, którą widać jako nagłówek do dzisiejszych wieści. Grafikę przygotowała Azize.

autorka: Azize

I to wszystko, co przygotowaliśmy na teraz. Jeszcze raz życzymy wszystkim Wesołych Świąt 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments