Wieści z Lyoko – poniedziałek, 28 lutego 2022

Witajcie. Zazwyczaj zaczynaliśmy nasze tradycyjne wieści od formułki, jednak sytuacja, z jaką mamy do czynienia, niejako zmusza redakcję do tego, by nieco przełamać tradycję. Od pięciu dni jeden z naszych wschodnich sąsiadów, Ukraina, zmaga się z agresją państwa rosyjskiego. Agresją bezpodstawną, bezprawną, brutalną, podyktowaną tylko mocarstwową polityką Władimira Putina. Codziennie dochodzą do nas nowe informacje na temat kolejnych nalotów, strzelanin, rannych i ofiar. Kolejne zbiórki pomocy humanitarnej odbywają się w wielu miastach w Polsce i innych krajach. Dla naszego pokolenia, które teraz może mieć od 20 do 25 lat, przez wiele lat słowo “wojna” kojarzyć się mogło albo z historią, albo z konfliktami dalekimi na Bliskim Wschodzie (sam administrator, Jeremiaszek, pamięta jak 19 lat temu wybuchła wojna w Iraku, obserwował ją jeszcze jako uczeń zerówki). Teraz jednak to, co widzimy na ekranach telewizorów, komputerów i smartfonów, i czytamy w gazetach, rozgrywa się tuż za naszą granicą wschodnią.

My jako Centrum postanowiliśmy wyrazić na swój skromny sposób poparcie dla walecznego narodu ukraińskiego, dlatego od niedzieli logo naszego discordowego serwera Buntownicy Lyoko ma na sobie barwy ukraińskie:

Pełna relacja ze wszystkich zdarzeń wokół wojny rosyjsko-ukraińskiej na bieżąco, praktycznie non-stop na kanale Aktuality.

Oczywiście dzisiaj wypada nasza tradycyjna publikacja, możecie ją potraktować jako pewną odskocznię od informacji wojennych. Tym razem jest to tekst “Code Lyoko 2.0”, związany niejako z przyszłością naszego fandomu, choć opowiadający o kwestiach z przeszłości. Materiał wyszukał Mayakovsky, a przygotował Wyklęty: tutaj.

I to wszystko, co przygotowaliśmy na dzisiaj.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments