Wieści z Lyoko – sobota, 20 listopada 2021

Witajcie, oto nasze tradycyjne wieści i publikacja.

Dzisiaj prezentujemy czwarty rozdział tłumaczonego przez Likkiego opowiadania “Wsparcie”, nosi on tytuł “Odkrycia”: https://kodlyoko.pl/index.php/artykuly/wsparcie/rozdzial-4-odkrycia/

Od teraz też w zakładce, w której znajdziecie wszystkie dotychczas publikowanego rozdział tego fanficka, możecie zobaczyć specjalną “okładkę”, którą wykonała nasza naczelna graficzka Azize.

Z wieści mamy jedną sprawę zagraniczną:
Kilka dni temu twórcy gry “Code Lyoko: Welcome to Carthage” (fanowski projekt, ma być to RPG w trybie multiplayer, nie znamy daty wydania) ogłosili na Twitterze, że przez ostatnie 2 tygodnie próbowali rozmawiać z władzami Mediatoona, właściciela praw do znaku towarowego, w kwestii wykupienia licencji na używanie marki. Mediatoon odpowiedział, że jest to niemożliwe, gdyż firma nie może udzielać praw do używania znaku CL na “nielukratywne projekty”. Mówiąc inaczej: chodzi o to, że nie ma pewności, czy będzie z tego odpowiedni zysk. Potem próbowano negocjacji co do ustalenia jakiejś minimalnej ceny za to, że Mediatoon miałby wykupić samą grę, jednak to też nie przyniosło żadnych rezultatów. Zdaniem twórców projektu postępowanie Mediatoona prowadzi do zabicia marki CL. Nie wiadomo, czy taka postawa jest podyktowana tym, iż sama firma szykuje jakieś nowe projekty, czy też tylko względami finansowymi.

To wszystko, co przygotowaliśmy na dziś.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments