Komunikat o obecnej sytuacji z hostigniem

Witajcie, tak jak pewnie zauważyliście, kilka dni temu pojawiła się na stronie informacja o hostingu, mówiąca o tym, że 2 marca hosting VGH.pl, na którym jest postawiony nasz portal, kończy swoją działalność. Wczoraj otrzymaliśmy wiadomość, że będą podejmowane próby postawienia całego hostingu w nowym miejscu. W związku z zaistniałą sytuacją i pojawiającymi się pytaniami chcemy o paru rzeczach powiadomić:

1. Strona KodLyoko.hpu.pl na pewno będzie działać pod obecnym adresem do 2 marca, nie planujemy żadnych przerw w publikacjach.

2. Jeśli chodzi o to, co będzie po 2 marca – niezwłocznie po pojawieniu się pierwszych informacji wdrożyliśmy niezbędne działania, trwa archiwizacja wszystkich tekstów oraz informacji, które się tutaj znajdują. Mamy przygotowane 3 plany działania, w zależności od rozwoju wypadów, jesteśmy przygotowani na ewentualność przenosin ten strony na nowy hosting. Szczegóły dotyczące tych planów oraz postępów w archiwizacji danych możecie obserwować tutaj:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1QTyHn8qyPi_kwzyc2seNqre14WiL-wXPbfHXg6DrI7U/edit#gid=1062675920

Zaznaczamy przy okazji, że jeśli macie w prywatnych wiadomościach, wysyłanych tutaj na stronie, rzeczy, które chcielibyście zachować, tu musicie je zarchiwizować samodzielnie, ponieważ administracja nie ma dostępu do poszczególnych skrzynek.

3. Wszystkie działania, o których mowa w punkcie drugim, podejmujemy po to, by zapewnić funkcjonowanie strony także po 2 marca, niezależnie od tego, jak ostatecznie będzie wyglądać kwestia hostingu.

4. Jeśli strona przeniesie się na nowy hosting, niezwiązany z obecnym, to jest możliwość ustawienia przekierowania adresu. Skorzystamy z niej, dzięki czemu będzie można wejść na ewentualną nową wersję strony z obecnego adresu, nawet jeśli będziemy na nowej domenie.

5. Przerwy techniczne, jakie mogą pojawić się w najbliższych dniach, będą wynikać z prac w hostingu.

6. Wszystkie nowe informacje w kwestii funkcjonowania będziemy podawać na bieżąco tutaj oraz na serwerze discordowym Buntownicy Lyoko, będziemy też odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące bieżącej sytuacji.

Redakcja KodLyoko.HPU.pl, Centrum Lyoko oraz Rada Ocalenia Fandomu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments