Podsumowanie ankiety oraz niespodzianka

Jakiś czas temu na stronie (jak również na Discordzie Buntownicy Lyoko) pojawiła się ankieta, w której wszyscy fani Kod Lyoko mogli ocenić 13 różnych pomysłów przygotowanych przez Radę Ocalenia Fandomu. Nadszedł czas, by omówić jej wyniki i przyjrzeć się nowym inicjatywom, które zostaną zorganizowane przez Centrum. Na końcu newsa znajdziecie również pewną niespodziankę.

1. Spotkania o Kod Lyoko – 100% głosów za

Ponieważ użytkownicy jednogłośnie stwierdzili, że chcieliby uczestniczyć w spotkaniach dyskusyjnych o Kod Lyoko, ROF zdecydował się przywrócić sobotnie zgromadzenia na Buntownikach Lyoko. Wstępnie planujemy organizować je co dwa tygodnie, a najbliższe odbędzie się już 10 sierpnia o godzinie 18:00.

2. Wspólne oglądanie Kod Lyoko – 91% głosów za

Kolejnym ogólnie powszechnie popieranym pomysłem są wspólne seanse odcinków KL. W okresie wakacyjnym odbywają się one co dwa dni o godzinie 18:00. W zależności od woli widzów, na każdym z nich puszczone zostanie od dwóch do czterech odcinków. Inicjatywa zdążyła już wystartować i cieszy się sporym zainteresowaniem. Najbliższe spotkanie odbędzie się już dzisiaj.

3. Areny – 91% zainteresowana czytaniem, a 64% również pisaniem

Następne na liście są „Areny”, czyli krótkie, jednoczęściowe opowiadania opisujące walki pomiędzy postaciami (zarówno kanonicznymi, jak i wymyślonymi przez użytkowników) w Lyoko. W ramach inauguracji nowej inicjatywy przygotowujemy mały turniej – wstępna data zakończenia zapisów to 9 sierpnia, więc wciąż jest trochę czasu. Zainteresowanych zapraszamy na Buntowników Lyoko.

4. Spotkania o fanfiction Kod Lyoko – 82% głosów za

Również pomysł zorganizowania dyskusji na temat opowiadań o Kod Lyoko bardzo spodobał się użytkownikom Centrum, dlatego testowe spotkanie odbędzie się 18 sierpnia o godzinie 20:00. Natomiast już w najbliższych dniach będzie można zagłosować na pierwsze omawiane opowiadanie.

5. Luźny roleplay – 82% za

Zdaniem głosujących RP w uniwersum Kod Lyoko byłoby dobrym pomysłem, dlatego Centrum nawiązało współpracę z polskim discordowym serwerem „Code Lyoko – NextGen RP”. Wszystkich zainteresowanych wspólną zabawą zapraszamy na https://discord.gg/vDXeMeX

6. Eventy na serwerze Minecraft – 82% za

Fani zadeklarowali, że chętnie wzięliby udział w specjalnych wydarzeniach zorganizowanych na naszym minecraftowym serwerze. W tym przypadku jednak przed przystąpieniem do działania postanowiliśmy zapytać graczy jakimi atrakcjami byliby zainteresowani. Ankieta pojawi się w najbliższych dniach na Buntownikach Lyoko.

Pozostałe opcje cieszyły się nieco mniejszym poparciem (konkurs opowiadań miniaturek – 73%; wspólnego oglądania rzeczy niezwiązanych z KL, sesji RP, regularnych rozgrywek “Gry w szpiega” i stworzenia lyokowej mapy na VR Chacie – po 64%; i wreszcie wznowienie fanficka fandomowego – 55%), dlatego na chwilę obecną zdecydowaliśmy się odłożyć je do półki. Będziemy jednak monitorować sytuację i jeżeli poparcie dla tych inicjatyw wzrośnie, na pewno do nich wrócimy.

A na koniec zapowiadana niespodzianka. Jak sami pewnie zauważyliście, w najbliższym czasie w Centrum będzie się działo całkiem sporo. Z tego powodu postanowiliśmy przygotować dla Was specjalny kalendarz, w którym znajdziecie terminy wszystkich nadchodzących fandomowych wydarzeń – zarówno polskich, jak i zagranicznych. Kalendarz będzie aktualizowany na bieżąco, dlatego zachęcamy do jego regularnego odwiedzania (zwłaszcza, że wraz z rozpoczęciem roku szkolnego być może będzie trzeba zmienić rozkładówkę):

https://calendar.google.com/calendar?cid=b3U2cXU0M3VtamdobWI2azBiZ3N2dXJrODhAZ3JvdXAuY2FsZW5kYXIuZ29vZ2xlLmNvbQ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments