Wieści z Lyoko

Witajcie, na początku tygodnia mamy dla Was kilka wiadomości.

Najpierw o obchodach 15-lecia serialu, które zaczynają się na naszej stronie już w ten czwartek i potrwają 5 dni, od 30 sierpnia do 3 września. Przygotowujemy z tej okazji wiele ciekawych rzeczy, między innymi zbiór krótkich opowiadań, pojawi się on jeszcze w sierpniu, do czwartku jeszcze czekamy na teksty.

31 sierpnia, w piątek, o godzinie 18:00 na naszym discordowym serwerze rozpocznie się spotkanie z okazji jubileuszu serialu. Zamierzamy porozmawiać między innymi o tym, kiedy poznaliśmy serial, i co dla nas znaczy.

To oczywiście nie wszystko co przygotowaliśmy na te 5 dni, jest tego sporo więcej, a co dokładnie, to będziecie mogli zobaczyć 😉 Będziemy także informować o tym, jak na świecie obchodzi się 15-lecie serialu.

Pozostałe wiadomości:

Ananasims opublikowała na swoim blogu “Ostatnia Twarz Xany” drugi rozdział: http://ostatniatwarzxany.blogspot.com/2018/08/rozdzia-2_20.html

Hiszpańscy fani zaprezentowali kolejne dane oglądalności z archiwum, tym razem z maja i czerwca 2010 roku. Wtedy serial nadawano tylko w weekendy około 10:00 w pierwszym kanale TVE. Średnia oglądalność za maj to 211 750 widzów, za czerwiec 194 250 widzów, trafiały się jednak odcinki oglądalne przez ponad ćwierć miliona widzów. Podano także, że nieco większa widownia oglądała serial w niedziele.

Szczegóły tutaj: https://codigolyokoespain.blogspot.com/2018/08/audiencia-en-mayo-y-junio-de-2010-la-1.html

Dane te pokazują, że Code Lyoko było w Hiszpanii bardzo popularne, zauważmy że serial nadawano w porze, gdy nie ma jeszcze zbyt wielu widzów przed telewizorami, a i tak osiągano ponad 5-6 % udziałów w rynku. Można to, jak się chce, porównywać do danych z ZigZapa, choć tu należy mieć pod uwagę fakt, iż w Polsce emitowano to na kanale kodowanym, do tego w porze popołudniowej. Warto dodać, że wyniki osiągane przez serial w Hiszpanii były tak dobre, że dawano ten kraj jako przykład wielkiej popularności CL w folderach prasowych prezentowanych przez MoonScoop podczas wszelakich targów telewizyjnych.

To wszystko na teraz, zapraszamy od 30 sierpnia na materiały związane z 15-leciem 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments