Wieści z Lyoko

Witajcie, zgodnie z naszą tradycją dzisiaj prezentujemy nowy tekst, tym razem one-shot pod tytułem “Czas Lyoko”, który napisał Pablo:

http://www.kodlyoko.hpu.pl/readarticle.php?article_id=21

A teraz kilka newsów.

Na początek o nowym pomyśle. Otóż jak pewnie wiecie, niedługo mija 15 lat od emisji pierwszego odcinka serialu. Planujemy trochę rzeczy związanych z tym świętem, chcielibyśmy też, abyście mogli się w to włączyć. Napiszcie krótkie opowiadanie, takie w sumie nawet mini-opowiadanie, na około 100 słów i wyślijcie je do nas, a my zbierzemy Wasze prace i opublikujemy w specjalnym artykule. Tematyka? Dowolna, byleby to było związane z Code Lyoko. Na prace czekamy do 30 sierpnia.

Na naszym serwerze discordowym Buntownicy Lyoko jest ciekawa inicjatywa na kanale #fanfic-fandomowy, tam są szczegóły dla zainteresowanych, tutaj możemy podać, że to jest wspólna historia pisana przez kilka osób. Każda jest odpowiedzialna za dany rozdział, jest jego autorem.

Opublikowano już link do gry Code Lyoko:Secrets, o której pisaliśmy w poprzednim wydaniu wieści.

http://www.sploder.com/publish.php?s=d005es7n#getc

Petycja do Mediatoona w sprawie kontynuacji serialu (https://www.change.org/p/m%C3%A9dia-participations-french-cartoon-series-code-lyoko-to-be-continued?utm_source=embedded_petition_view) ma 2941 podpisów (stan w momencie redagowania tej wiadomości)

Na naszej stronie pojawiła się wreszcie nowa ankieta, tym razem pytamy o to, czego spodziewacie się od Mediatoona z okazji 15-lecia serialu.

I na koniec ciekawostka. W ramach youtubowego cyklu “Widzę Głosy” pojawił się film z Tomaszem Bednarkiem, którego kojarzymy z roli Ulricha:

Niestety w filmie ta rola nie jest przypomniana, co według naszej redakcji jest niezbyt fajnie (ale dobrze przynajmniej że pan Bednarek o Tabaludze wspomina, naczelny lubił to oglądać jak ten serial był elementem wieczorynki przed Wiadomościami na Jedynce 😉 ), ale mamy nadzieje że i tak może to być ciekawy materiał.

To wszystko na ten moment.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments