2018.07.30 – Wieści z Lyoko

Witajcie, dzisiaj prezentujemy 3 rozdział “Bez Lyoko, czyli życia tylko w realu”, napisany przez Jeremiego_96 z korektą dokonaną przez Azize:

http://www.kodlyoko.hpu.pl/readarticle.php?article_id=20

Jeśli chodzi o wieści to na początek przedstawiamy komunikat od Rady Ocalenia Fandomu.

KLIKNIJ “CZYTAJ WIĘCEJ”

Rada Ocalenia Fandomu, której istnienie ogłoszono 5 maja, jest organem doradczym dla Centrum oraz całego fandomu, złożonym z osób, które aktywnie działają na jego rzecz. W Radzie zajmujemy się zarówno kwestiami dotyczącymi funkcjonowania naszego discordowego serwera, takimi jak powstawanie nowych kanałów czy reorganizacja istniejących, jak też sprawami dotyczącymi stron Centrum. Debatujemy także nad różnymi projektami ogólnofandomowymi, jak np. projekt AMV czy gazetki z okazji 15-lecia serialu, tutaj zachęcamy do włączenia się w te inicjatywy. Decyzje w Radzie podejmujemy w większości poprzez głosowania, chyba że dana decyzja nie wymaga tego albo wszyscy członkowie mają jednomyślne stanowisko.

Sam skład Rady jest jawny od samego początku, można go zobaczyć na serwerze, gdyż członkowie mają odpowiednią rolę. Postanowiliśmy jednak opublikować na stronie skład osobowy i wykorzystać to do przedstawienia się i przekazania kilku słów o sobie. Członkowie są wymienieni w kolejności alfabetycznej.

Ananasims

Tworzę opowiadania o Kodzie Lyoko, jestem założycielką Buntowników. Moim celem jest napisać serię powieści fantasy, choć w planach mam także trzy pozycje s-f – jedną inspirowaną Kodem Lyoko.

Azize

Od kilku lat tworzę historie związane z Kodem Lyoko, wszystkie nie zostały zakończone. Legenda głosi, że kiedyś dokończę jakąkolwiek zaczętą opowieść – czy to związane z fandomem, czy też nie. Lubię dużo rozmawiać o niemalże wszystkim, a każdy, kto uwielbia Williama Dunbara, ma specjalne miejsce w mojej pamięci.

Jeremie_96

W fandomie jestem od bardzo dawna, pierwsze konto miałem jeszcze na pierwszej wersji KodLyoko.pl w 2007 roku, samą kreskówkę znam od 2006. czyli od ponad 12 lat. Od 2012 roku działam w czymś, co nazywam dziennikarstwem fandomowym, i chyba dobrze mi to idzie, skoro do teraz to ciągnę. Od 2013 jestem administratorem na KodLyoko.hpu.pl, od tego samego roku (ale nieco wcześniej) zacząłem nagrywać internetowy podcast pod nazwą “7 dni w Lyoko”, który co prawda ostatnio się nie pojawiał, ale możliwe że niedługo się to zmieni.

Oprócz tego jestem w trakcie pisania 2 opowiadań: “Bez Lyoko, czyli życie tylko w realu” – takie trochę bardziej obyczajowe pisarstwo, oraz “Wspomnienia redaktora” – pierwsza autobiograficzna opowieść w naszym fandomie.

Poza fandomem interesuję się historią, polityką oraz mediami. Co do tych ostatnich to od 2 lat prowadzę internetowy magazyn “Medialni” (którego w 2 lata nagrałem więcej niż “7DwL”).

Mayakovsky

Pomimo dosyć krótkiego stażu w fandomie znalazłem się w grupie inicjatorów Centrum i do dziś ze wszystkich sił staram się, by wciąż się rozwijało. Jako członek Rady bardzo często przyjmuję rolę logistyka i dbam o to, by wszystkie istotne sprawy zostały poruszone i starannie omówione. W wolnym czasie grywam w przeróżne gry (w chwili pisania tego tekstu: SMITE, Dying Light oraz Agents of Mayhem) lub sięgam po rozmaite lektury (głównie fantasy, postapo i sci-fi), a czasami nawet udaję, że sam potrafię coś sensownego napisać =)

Owik

Z Kodem Lyoko mam do czynienia już od bardzo dawna, jeszcze z czasów ZigZapa. Tworzę opowiadania w tempie takim jak Mediatoon 5 serię. Oprócz CL bardzo lubię też kreskówkę Ed, Edd i Eddy

Pablo

Autor Code Cortex oraz kilku one shotów, jak chociażby Areny bądź “Code Miraculum”. W fandomie jestem od wakacji 2014 i aktywnie sie przez większość tego czasu udzielam. Code Lyoko oglądałem od czasów pierwszych emisji na ZigZapie. Osobiście lubię pisać opowiadania, zwłaszcza te zachodzące o KL, z racji tego że jest on niesamowicie plastycznym tematem do rozwinięcia.

Qazqweop

W fandomie od 5 lat, zaczynałem w ekipie “nowego kl.pl”. W tym czasie napisało się trochę abstrakcyjnych opowiadań i wymyśliło mnóstwo dziwnych teorii, hej, nawet przez prawie rok prowadziło się grę tekstową na forum. Może uda się zrobić coś jeszcze nim przyjdzie czas “wyrosnąć z kl”?

Shikari

Cześć! Jestem Shikari. Prawdopodobnie najstarsza osoba w tym fandomie – mam 23 lata na karku, w tym 10 lat obracam się w środowisku przyfandomowym. Lubię rozgryzać ludzi, próbując ich zrozumieć. Lubię dobre jedzenie, kryminały z dreszczykiem emocji, ostry kawał rocka na koncertach. Namiętnie oglądam seineny, a gdy mam więcej czasu – zabieram manatki i udaję się w podróż, gdzie nogi i portfel poniosą.

Dlaczego jestem z Centrum? Tu poznałam ludzi, z którymi współpraca przychodzi w bardzo sympatycznej atmosferze i dostaję zachętę do działania. Mogę też dzielić się swoim doświadczeniem, co bardzo doceniam. Robimy swoje, gadamy na co dzień o wszystkim i to jest super!

Mogliście znać mnie z moich starszych blogów pisanych na przełomie lat 2004 – 2010, m.in. Odd Code:Xana i kodlioko-opowiadania.blog.onet.pl (oba już nie istnieją). Tak, rażąca literówka, ale miałam wtedy 13 lat – a blog ponad stu czytelników w podobnym wieku 😉 Oprócz opowiadań udzielałam się też przy AMV: razem z grupą Jutubowicze pod nickiem Yumi Tsukiyomi – wtedy bardzo mocne było pojęcie OC (Official Character – czyli moja własna postać stworzona w klimatach kreskówki) i jako taka działałam. Pod tym samym nickiem udzielałam się m.in. na nk.pl i tumblr.com Jeśli pamiętasz mnie skądkolwiek, zapraszam do kontaktu!

Aktualnie? Wróciłam do korzeni i piszę. Jeśli masz trochę czasu, zapraszam na incorrectcode.blox.pl Udzielam też pomocy psychologicznej osobom z problemami okołodepresyjnymi – zapewniam anonimowość i pomocną dłoń w najtrudniejszych chwilach. Nie mam wykształcenia…ale wiem, jak to jest. W planach mam także powrót powoli w inne dziedziny – wszystko w swoim czasie. 😉 Do zobaczenia na Discordzie!

Silbeo

Z reguły w fandomie jestem typem cichego obserwatora. Kod Lyoko skłonił mnie do napisania pierwszego opowiadania w życiu, co później stało się moją pasją. Choć nigdy niczego nie dokończyłam to mam w planach kilka dość poważnych tworów, które, mam nadzieję, znajdą uznanie wśród czytelników. Poza fandomem Kod Lyoko, ważną część mojego życia zajmuje muzyka (w dużej mierze k-pop), bez której dzień byłby dla mnie dniem straconym.

thalander

Cześć! Internet zna mnie pod wieloma imionami, ale tutaj istnieję jako thalander. Na chwilę obecną nie udzielam się w fandomie, poza cierpliwą obserwacją i wtrąceniem swoich trzech groszy. Jeśli szukasz odpowiedzi odnośnie Centrum, tutaj znajdziesz jedynie więcej pytań.

Wyklęty

Człowiek uwielbiający grać w gry najróżniejszej maści, lubiącym to w sobie że jest się graczem. Posiadam kanał na YT gdzie nagrywam odcinki z IFSCL oraz innych gier. Lyoko znam odkąd byłem dzieckiem, owy wirtualny świat jest dla mnie iskrą która rozbudziła we mnie miłość do komputerów. Dziś uczę się programowania i mam szczerą nadzieję że kiedyś dane mi będzie ujrzeć ten wspaniały, zero-jedynkowy świat na swoje własne oczy. Oprócz tego fan Gwiezdnych Wrót, Władcy Pierścienia, Sword Art Online czy innych dobrych filmów, anime, książek fantasy bądź anime. W planach mam stworzenie kilku gier oraz robotów, między innymi mój ulubiony droid T3-M4 oraz robot WALL-E.

Xana

Kilka lat temu próbowałem swych sił w twórczości związanej z Kod Lyoko. Ostatecznie mój dorobek wynosi “oszałamiający” jeden fanfik. Aktualnie jestem już raczej obserwatorem, ale wciąż interesuje się serialem i tym co się dzieje w fandomie.

Rada jest otwarta na wszelkie sugestie i propozycje dotyczące działań w fandomie, można je zgłaszać na kanale #propozycje w dziale “Projekty wspólne”, z chęcią przyjrzymy się każdemu pomysłowi. Nie wykluczamy także możliwości rozszerzenia składu naszej Rady o nowe osoby, jeśli będą wykazywać się zasługami dla fandomu i aktywnym działaniem.

Tyle komunikat Rady, a teraz informacje zagraniczne.

Na oficjalnym angielskim kanale YT pojawił się pierwszy film AMV pod tytułem “Virtual Reality”:

Administracja kanału popełniła początkowo wpadkę, przypisując autorstwo klipu innej osobie, jednak po 5 dniach błąd ten został naprawiony.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się o nowym fanowskim projekcie, grze “Code Lyoko Secrets”. Tak wygląda jej zapowiedź:

https://www.youtube.com/watch?v=x_L91kwNk9c&feature=youtu.be

A tak gameplay:

https://www.youtube.com/watch?v=SSUVjCyrSVs&feature=youtu.be

Gra będzie dostępna z poziomu przeglądarki internetowej od 30 lipca, czyli od dzisiaj, w chwili pisania tej wiadomości nie ma jeszcze linka, ale jak się pojawi, będzie on podany. Akcja gry ma miejsce po wydarzeniach z Ewolucji, zaplanowano rozgrywkę w 9 poziomach.

To wszystkie wieści na ten moment.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments