Wieści z Lyoko

Witajcie, dzisiaj mamy dla Was wieści specjalne. Wywodząca się z Hiszpanii ekipa Code Lyoko Reactions, odpowiedzialna za przygotowanie petycji do Mediatoona w sprawie nowej serii (obecnie 2824 podpisy) postanowiła uczcić 15-lecie istnienia serialu i zająć się przygotowaniem specjalnego pisma stworzonego przez fanów z całego świata.

Przedstawiamy teraz oficjalny komunikat ekipy w naszym tłumaczeniu.

KLIKNIJ “CZYTAJ WIĘCEJ”

Ogłoszenie od grupy CODE LYOKO REACTION (Twitter: @CLREACTION).

Przygotowujemy kilka projektów by uczcić 15-lecie powstania Code Lyoko. Chcielibyśmy, aby każdy, kto wciąż kocha ten serial, miał szansę się w to włączyć. Jednym z projektów jest fanzine, do którego tworzenia zapraszamy wszystkich chętnych.

Podczas gdy będziemy własnymi siłami przygotowywać stronę internetową (to będzie trochę trwało, ale szukamy ludzi chętnych, by nam w tym pomóc), chcemy abyście przysyłali nam różne rzeczy związane z Code Lyoko: cosplaye, fanarty, fanficki, opinie, historie związane z serialem… wszystko co chcecie!

Możecie to wszystko przesyłać nam na ten adres: codelyokoreactions@gmail.com, pamiętając o przestrzeganiu niniejszych zasad.

1.Temat wiadomości powinien zawierać tekst #Fanzinesubmission (jest to nam potrzebne by zachować porządek w skrzynce odbiorczej)

2.Wszystko, co będzie do nas wysyłane, powinno być zrobione przez osobę, która nam to wysyła. Plagiatowanie, kopiowanie, kradzież intelektualna będzie powodować odrzucenie pracy. Możliwe są pewne wyjątki:

a. Możesz wysłać nam coś zrobionego przez kogoś innego, ale: musi to być wykonane specjalnie dla ciebie (na przykład w ramach kolaboracji artystycznej). Z tego powodu musisz nam przesłać dowód to potwierdzający (np. zrzut ekranu z dostarczoną częścią wspólnej pracy) oraz imię artysty, który to zrobił.

Ważne jest też to, że w tym przypadku powinieneś dostarczyć nam kontakt do tej osoby, jeśli to nie będzie zrobione, praca będzie potraktowana jako plagiat.

b. Możesz nam wysłać wszystko niezależnie od tego, jak bardzo masz rozwinięty talent.

3. Prześlij nam także swoje imię, nazwisko oraz wiek. Spokojnie, będziemy to tylko publikować w takiej formie “John S., lat 14”, w celu podpisania pracy.(więcej informacji w punktach 9 i 10, o zdjęciach w punkcie 9b).

4. Jeśli masz stronę, na której publikujesz swoje dzieła, możesz przesłać nam link do tego miejsca, będzie on opublikowany, przez co będzie szansa by twoją sztukę poznało więcej osób.

a. Żeby było jasne: NIE BĘDZIEMY promować kont prywatnych, a tylko takie zorientowane na sztukę czy publikowanie opowiadań.

5. Możesz do nas wysłać między innymi (lista ta nie jest ograniczona, to tylko przykłady):

a. fanarty,fanficki, cosplaye, zdjęcia produktów licencjonowanych (figurki, książki, gry), opinie o serialu, odcinkach, bohaterach, oraz wszelkie inne rzeczy związane z CL, z którymi chcesz się podzielić.

Możesz wysyłać także rzeczy nieprzeznaczone dla młodszych odbiorców, rzeczy dla dorosłych, jednak musisz nas o tym powiadomić.

6. Ekipa Code Lyoko Reactions zastrzega sobie prawo do odrzucenia nadesłanych materiałów, jeśli nie będą spełniać wymienionych punktów.

7. Każda wiadomość z nadesłanymi materiałami doczeka się odpowiedzi w której zawarta zostanie decyzja co do publikacji.

8. Jeśli chciałbyś wycofać swój materiał po wysłaniu, by nie był on opublikowany, wyślij do nas maila na adres codelyokoreactions@gmail.com, w temacie pisząc “Submission cancelation”, a w treści wiadomości opisując, który materiał lub materiały mają być wycofane i dlaczego, my zaś postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak to będzie możliwe.

KWESTIE PRAWNE

9. Zgodnie z hiszpańskim prawem o ochronie danych osobowych, wszystkie dane wrażliwe, jakie będą przesyłane (imię, nazwisko, wiek), będą używane tylko w celach wymienionych w punkcie 3, ekipa Code Lyoko Reactions nie będzie ich wykorzystywać po zakończeniu projektu z fanzinem.

Wysyłając nam swoje materiały wyrażasz tym samym zgodę na wykorzystanie danych w celach podanych wyżej. Dajesz również zgodę na publikację wysłanych materiałów.

W przypadku wysłania zdjęc, na których można zidentyfikować jedną lub więcej osób (np. poprzez pokazanie twarzy), dajesz zgodę na publikację od wszystkich osób znajdujących się na zdjęciach.

10. Każdy projekt odrzucony z powodu niedopełnienia punktów od 1 do 6, czy też z racji wykorzystania możliwości o której mówi punkt 8, albo z innych powodów niewymienionych w dokumencie, a co do których ekipa zastrzega sobie prawo decyzji w punkcie 6, zostanie skasowany, dane osobowe również będą usunięte.

11. Wszystkie dane wrażliwe będą wymieniane pomiędzy członkami ekipy Code Lyoko Reactions.

12. Ekipa Code Lyoko Reactions oświadcza, że nie posiada żadnych praw autorskich do znaku towarowego “Code Lyoko”, prawa te są zastrzeżone dla Mediatoon International.

13. Wszelkie zmiany w tym dokumencie będą ogłaszane na bieżąco na koncie twitterowym @CLREACTIONS (www.twitter.com/CLREACTIONS).

14. Wysyłając swoje materiały potwierdzasz, że zapoznałeś się z tym tekstem, rozumiesz go i akceptujesz te zasady.

Tłumaczenie zaakceptowane przez ekipę CLREACTIONS i uznane jako oficjalny tekst w języku polskim dotyczący tego projektu, kopiowanie zabronione.

Nasza redakcja otrzymała również zgodę na dokonanie tłumaczenia na polski wszystkich materiałów, jakie zostaną opublikowane w ramach tego projektu, o postępach będziemy informować na bieżąco, zachęcamy także do wysłania swoich materiałów, by w tym projekcie był nasz polski ślad jako jednej ze starszych scen 🙂

Jedna wiadomość przy okazji: ekipa z Code Lyoko: Project Eradication wypuściła 3 dni temu film opowiadający o tym, w jaki sposób pracuje się nad skryptem odcinka tej fanowskiej wersji: https://www.youtube.com/watch?v=tIAY2hDRxso&feature=youtu.be

Nagranie zrealizowano w styczniu bieżącego roku, ale dopiero teraz postanowiono je wrzucić do sieci. Ekipa CL:PE zapowiada kolejne tego typu publikacje.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments