Start nowego opowiadania

Witajcie, jako że nadszedł 20 dzień miesiąca, prezentujemy nowy materiał do czytania, tym razem rozpoczynamy publikację opowiadania, którego autorem jest administrator naszej strony, Jeremie_96, Jak na razie nie ma ono jeszcze tytułu oficjalnego, nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że roboczo ma być to nazywane jako “Bez Lyoko, czyli żywot tylko realny”, ale jak na razie to jedynie tytuł roboczy, możliwe że to się wyjaśni do publikacji kolejnego rozdziału. Jak na razie zapraszamy do lektury pierwszego rozdziału z krótkim wstępem od autora:

http://www.kodlyoko.hpu.pl/readarticle.php?article_id=16

Mamy jeszcze wiadomość z zagraniczne sceny, którą podała grupa Foxtrot Fanatics, powiązana z ekipą przygotowującą Code Lyoko: Project Eradication. Wiadomość ta jednak dotyczy właśnie działalności tej pierwszej grupy. Zajmowała się ona wrzucaniem na YouTube odcinków serialu w lepszej jakości obrazu oraz z napisami dla niesłyszących, działo się to jeszcze przed tym, jak Mediatoon stworzył oficjalne kanały. W oświadczeniu, jakie podali członkowie grupy, napisano iż w ostatnich dniach zablokowano na ich kanale odcinki, które się tam znajdowały. Spowodowane to jest zgłoszeniem Mediatoona w związku z naruszeniem praw autorskich. Przedstawiciele grupy zapewniają, że od początku mieli świadomość tego, iż to do Mediatoona należą prawa, i że nie działali z chęcią uzyskania korzyści majątkowych, zarzucają jednocześnie przedstawicielom firmy odpowiedzialnym za oficjalne kanały lenistwo pod względem zamieszczania odcinków, gdyż ich zdaniem Mediatoon zrobił mniej niż oni, zamieszczając odcinki bez poprawionego obrazu, bez napisów, a jedynie oferując prequel w jednym filmie. Ludzie od Foxtrot Fanatics kontaktowali się z posiadaczami praw, oferując pomoc i współpracę, jednak wiadomości te pozostały bez odzewu.

W związku z tym wszystkim Foxtrot Fanatics postanowili zamknąć kanał na YouTube, na którym znajdowały się odcinki, ogłosili także, że na ten moment nie ma opcji powrotu na YT.

Sytuacja ta pokazuje, że wciąż Mediatoon chce zarabiać na CL. Nasuwa się pytanie: czy za jakiś czas podobna akcja z blokowaniem odcinków będzie przeprowadzona na kanałach z polską wersją serialu? Czas pokaże.

To wszystko na ten moment.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments