Nowy one-shot i coś jeszcze

Witajcie, jako że dzisiaj jest 20 dzień miesiąca, to prezentujemy nową rzecz do czytania. Tym razem nieco krótszą, bo to one-shot autorstwa Ananasims pt. “Ja – Geniusz”, ale zapewniamy, że bardzo ciekawy 🙂

Tu można przeczytać. – http://www.kodlyoko.hpu.pl/readarticle.php?article_id=13

Przy okazji garść wieści:

Na oficjalnych kanałach Code Lyoko na YT (francuskim i angielskim) pojawił się krótki filmik przedstawiający trening Ulricha w Lyoko. Jest to klip bonusowy, który znajdował się na płytach DVD z pierwszym sezonem.

Wersja angielska – https://www.youtube.com/watch?v=T8-VKqeHWLg&feature=youtu.be

Wersja francuska – https://www.youtube.com/watch?v=STT7Fu9fORY

Możliwe że niedługo pojawią się także inne bonusy z DVD, zapewnienie w tej sprawie otrzymała redakcja CodeLyoko.fr.

Poinformowano także, że Mediatoon, obecny właściciel praw autorskich do marki CL, chciałby publikować na oficjalnych kanałach serialu klipy AMV (anime music video) związane właśnie z CL, oferując wsparcie dla tworzących takie produkcje (publikacja na kanale wraz z zaznaczeniem autora i zachowaniem praw). Są jednak pewne warunki, jakie to mają być filmy:

-mogą zawierać one tylko sceny z sezonów 1-4, spowodowane jest to faktem iż Mediatoon nie ma jeszcze całości praw do Ewolucji i nie może nią rozporządzać w pełni (np. nie może jeszcze publikować odcinków), to zmieni się w 2020 roku

-można użyć tylko muzyki z serialu (tła muzyczne,Subdigitals) albo utworów udostępnionych na wolnej licencji (tych do których na przykład prawa autorskie wygasły, albo takich z bibliotek muzycznych).

Zainteresowani współpracą mogą napisać na adres: staff.codelyoko.fr@gmail.com

Drobne wykopalisko mamy też w naszym krajowym fandomie. Oto zapowiedź serialu z czasów emisji na ZigZapie, najprawdopodobniej z pierwszej połowy 2006 roku:

I krótko co do petycji, na ten moment ma ona 2629 podpisów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments