Powstanie nowego Centrum Fandomu

Dzisiaj mamy dla Was wiadomość nieco inną niż zazwyczaj, ale sądzimy, że jest to bardzo istotna sprawa.

Jak sami pewnie wiecie, od pewnego czasu w naszym fandomie nie dzieje się zbyt dobrze. Spada aktywność, atmosfera niekiedy jest bardzo napięta, dochodzą też do nas sygnały o pojawiającym się niekiedy strachu przed pokazywaniem publicznie efektów swojej pracy twórczej w obawie przed potępieniem i zaszufladkowaniem. Nie zgadzamy się na taki stan rzeczy, mając świadomość, że dalsze utrzymanie obecnego stanu rzeczy może doprowadzić w najgorszym wypadku do upadku fandomu Lyokofanów, a tego nie chcemy.

Leży nam na sercu los naszej społeczności, są wśród nas ludzie związani z nią od wielu lat. I właśnie z racji tego przywiązania oraz chęci dokonania zmian przedstawiamy dzisiaj plan odnowienia fandomu. Tworzymy dziś nowe Centrum fandomu, które będzie sercem działalności fandomowej. Funkcjonować będzie także Rada Ocalenia Fandomu, organ doradczy złożony z doświadczonych członków z wieloletnim stażem i zasługami, Rada ta będzie pracować nad dalszymi rozwiązaniami ws. naszej społeczności.

Chcemy aby każdy czuł się w naszym fandomie dobrze, aby każdy miał szansę się tu rozwijać, chcemy także pokazać, że istnieje alternatywa. Tworzymy nową drogę, bez ideologizacji, indoktrynacji i narzucania jednego zestawu poglądów. Chcemy sprawić by nasz fandom przetrwał i rozwijał się na nowo.

A zatem: czym właściwie jest Centrum?

Przede wszystkim jest to związek trzech stron:

– KodLyoko.hpu.pl, na której na bieżąco będą pojawiać się wieści związane z uniwersum Kod Lyoko, jak również wiele nowych treści stworzonych przez osoby zaangażowane w ten projekt;

– Discordowy serwer Buntownicy Lyoko, (https://discord.gg/W4WkFtc będący miejscem do codziennych rozmów pomiędzy członkami fandomu na tematy wszelakie;

– Stołówka Kadic (http://stolowkakadic.cal24.pl/forum/index.php, która będzie pełnić rolę forum całej inicjatywy.

Ważnym elementem pozostaje też strona Ostatnia Twarz Xany (http://ostatniatwarzxany.vg1.pl/news.php), która przejmie na siebie publikacje opowiadań związanych z Ewolucją.

Nazwa „Centrum” nie jest przypadkowa – poza wspomnianymi wyżej serwisami będziemy dążyli do nawiązywania współpracy ze wszystkimi twórcami, którzy wciąż chcą tworzyć dzieła związane z Kod Lyoko. Już dziś możemy ogłosić, że z Centrum współdziałać będzie youtubowy kanał Wyklętego oraz kilka autorek z portalu Wattpad. Negocjujemy także z innymi pisarzami i (jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie) wkrótce zasilą oni grono twórców stowarzyszonych z Centrum.

Dlaczego warto zainteresować się tą inicjatywą?

Najważniejszą rzeczą dla każdego fana będzie regularna publikacja tekstów (i nie tylko) na łamach kodlyoko.hpu.pl. Dziesiątego, dwudziestego i trzydziestego dnia każdego miesiąca postaramy się dostarczyć Wam zupełnie nowy materiał o naszej ulubionej kreskówce. Będą to nie tylko opowiadania w uniwersum KL, ale również rozmaite artykuły, statystyki, felietony, recenzje dzieł podobnych do Kod Lyoko, a być może nawet tłumaczenia zagranicznych fanfików.

Nie oznacza to jednak, że warto nas odwiedzać jedynie trzy razy w miesiącu. Na stronie pojawiać się będą również informacje o nowych dziełach twórców stowarzyszonych, dzięki czemu w jednym miejscu będziecie mogli śledzić działalność wielu różnych osób; z pewnością uznacie to za bardzo wygodne rozwiązanie.

Chcielibyśmy również organizować nowe przedsięwzięcia związane z fandomem; jeżeli tylko znajdą się na to chętni, będziemy przeprowadzali regularne dyskusje na Discordzie Buntowników. Na Stołówce natomiast możecie odnaleźć zalążki kilku innych pomysłów: Księgę Pomysłów Niezrealizowanych, w których każdy może zamieszczać (i wykorzystywać!) swoje niespełnione wizje opowiadań, Bibliotekę Zagranicznego Fanfiction, mającego katalogować najciekawsze dzieła napisane w językach obcych, oraz tematy związane z konceptami gier w uniwersum KL, które być może pewnego dnia uda się faktycznie stworzyć.

Mamy nadzieję, że przyłączycie się do naszego projektu i razem stworzymy nowy, wspaniały rozdział w historii polskiego fandomu Kod Lyoko. Pierwszy materiał trafi w Wasze ręce już 10 maja.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments