Wieści z Lyoko

Witajcie, oto porcja najnowszych wieści fandomowych.

Zaczynamy od IFSCL, dzisiaj pojawiła się oficjalna zapowiedź wersji 3.6.0: https://www.youtube.com/watch?v=Cr4ryxDZYMY

Najważniejszą główną nowością tej edycji będzie możliwość stworzenia Skidbladnira. W ramach tego będzie sobie można nawet poczytać, będzie na wyposażeniu książka z ciekawostkami.

Autor gry, Immudelki, zapowiedział, że od teraz, wraz z rozpoczęciem cyklu wersji 3.6.X, nieco zmienia się polityka wydawnicza. Te większe wersje będą bardziej promowane, natomiast takie, które będą zawierać mniejsze ulepszenia, będą mniej nagłaśniane, jako takie wersje przejściowe. Udogodnieniem w kwestii pobierania i aktualizowania symulatora ma być Kolossus Launcher, programik ten ma być też wykorzystany przy Lyoko Conquerors. Żeby przyśpieszyć proces produkcji, nowe wersje mogą już nie być dostosowane do 32-bitowych Windowsów.

Nie jest znana dokładna data wydania wersji 3.6.0, wstępnie zaplanowano to na kwiecień tego roku, całkiem możliwe że będzie to w okolicach rocznicy wypuszczenia pierwszej wersji IFSCL, czyli 13 kwietnia.

Komunikaty blogowe:

Magda Lena opublikowała na CODE:YUMI 46 rozdział swojego opowiadania: https://code-yumi.blogspot.com/2018/03/rozdzia-46.html#comment-form

U Shikari pojawił się wczoraj drugi rozdział “Can you keep a secret…?” pod tytułem “Niewyjaśnione zjawiska”: http://incorrectcode.blox.pl/2018/03/Chapter-II-Niewyjasnione-zjawiska.html

Ananasims opublikowała na swojej stronie “Ostatnia Twarz Xany” prolog opowiadania pod tym samym tytułem: http://ostatniatwarzxany.vg1.pl/readarticle.php?article_id=2

Wieści petycyjne:

Petycja do Mediatoona ma obecnie 1958 podpisów, druga petycja do tej firmy 215 podpisów, zaś netflixowa 382.

W polskich petycjach do stacji telewizyjnych ws. emisji serialu sytuacja wciąż bez zmian, utrzymuje się stan, o którym pisaliśmy 4 lutego.

Ekipa przygotowująca film “Code Lyokô Le Château Souterrain” (filmowa adaptacja książki “Podziemny zamek”) wypuściła niedawno film, w którym widać prace nad modelem Skida: https://www.youtube.com/watch?v=3lJd8j6v7Qc

I na koniec pewna ciekawostka od redakcji CodeLyoko.fr, otóż niedawno odkryli oni na Netflixie zapowiedź serialu “Reboot: The Guardian Code.”. Opis fabuły brzmi tak:

Czwórka nastolatków ze Szkoły im. Alana Turinga jest rekrutowana przez coś co się nazywa V.E.R.A (virtual evolutionary recombinant avatar) do chronienia cyberprzestrzeni.

Brzmi nieco znajomo. Co do bohaterów, to wiadomo że będzie jeden czarnoskóry (doszukuje się u niego naszego Ulricha), jeden śmieszek (taki Odd), w zasadzie nie ma tylko odpowiednika Yumi , zamiast niej ma być blondynka która robi selfie.

Żeby walczyć w wirtualnym świecie, będą ci bohaterowie korzystać z procesu zwanego wirtualizacją. Ogólnie rzecz biorąc to wiele założeń mocno przypomina te znane z Code Lyoko. Tak wygląda zapowiedź:

Według redakcji CodeLyoko.fr trailer ten to mieszanka w 70% z CL, 20% z Trona i 10% z Iron Mana. I tu uspokajamy – choć sama nazwa tego serialu to “ReBoot”, to tak naprawdę nie jest to reboot naszego serialu, a odnowiona wersja innej kreskówki, właśnie pod nazwą “ReBoot”. Była ona emitowana w Kanadzie w latach 1994-2001, nie odniosła światowego sukcesu, ledwo co weszła do stacji w USA. Miała być nadawana w Wielkiej Brytanii, ale uniemożliwiono to po skargach rodziców z racji zbyt dużej dawki przemocy ukazanej w serialu. W Polsce emitowano ten serial w TVP2 i Polsacie, ale to było jakieś 20 lat temu i nawet nasz redaktor naczelny tego nie pamięta.

Sama fabuła tej kreskówki rozgrywa się w całości we wnętrzu komputera, w którym Strażnicy bronią całości przed wirusem Megabyte.

Serial ma mieć premierę na Netflixie 30 marca, ale w Kanadzie będzie pokazany dopiero pod koniec czerwca tego roku. Ile tak naprawdę będzie tu zapożyczeń z CL, czy też inspiracji francuską kreskówką, tego się mamy dowiedzieć po premierze, redakcja międzynarodówki zapowiedziała śledzenie tematu, my też będziemy zapewne o tym pisać.

I już naprawdę na sam koniec coś muzycznego, cover “A World Without Danger”:

https://www.youtube.com/watch?v=OcHgaMjeCt8

To wszystko co na ten moment przygotowaliśmy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments