Wieści z Lyoko

Witajcie, pora na najnowsze wieści z fandomu.

Na początek smutne doniesienia. 2 lutego do wiadomości publicznej podano, iż zmarł Carlo De Boutiny, jeden z ojców Kodu Lyoko, pracujący także przy Garage Kids. Informację przekazał na swoim profilu na Twitterze Thomas Romain. De Boutiny współtworzył serial, bezpośrednio zajmował się między innymi odcinkami 20 i 21. Oprócz CL pracował także przy filmach fabularnych (np “Chanel i Strawiński” z 2009) i dokumentach (“Il était une fois… Walt Disney” z 2006).

Statystyki petycyjne na ten moment.

Petycje ws. kontynuacji serialu: ta hiszpańska ma obecnie 1814 podpisów, ta druga ma 202 podpisy, natomiast petycja “netflixowa” (https://www.change.org/p/mediatoon-distribution-code-lyoko-continuation-of-the-original-series-on-netflix ma tych podpisów jak na razie 300.

Jeśli chodzi o petycje ws. emisji w Polsce to sytuacja kształtuje się następująco:

TVP: 48 podpisów (38 zweryfikowanych)

Polsat: 49 podpisów (39 zweryfikowanych)

TVN: 48 podpisów (38 zweryfikowanych)

TV Puls: 51 podpisów (38 zweryfikowanych).

Immudelki ujawnił niedawno zdjęcia dotyczące jednego z jego projektów, Lyoko Conquerors, są one dostępne tutaj: https://codelyokofangames.tumblr.com/post/170075294996/cutscenes-work-for-my-fangame-lyoko-conquerors. Wersja 0.6.0 ma być skończona w lutym. Trwają też prace nad wspólnym launcherem, aplikacją która umożliwiałaby włączenie zarówno tej gry, jak i IFSCL, obecnie nosi to nazwę “Kolossus Launcher”.

Ostatnio na polskim YouTube pojawił się gameplay z gry “Code Lyoko: Quest of Infinity”(po raz pierwszy jest to seria filmów po polsku związana z tą grą):

https://www.youtube.com/watch?v=YS1nYV8g_xg

Miała to być cała seria, jak na razie jest zawieszona, są łącznie 2 odcinki, ale jest możliwość że za jakiś czas ta seria zostanie wznowiona.

Na ten moment to wszystko.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments