Wieści z Lyoko – piątek, 20 października 2017.

Witajcie, mamy dla was garść wieści z kraju i ze świata.

Na początek o emisji w polskiej telewizji. Otóż w ten weekend ponownie będzie okazja do obejrzenia kilku odcinków, Teletoon poświęca swoje pasmo od 9:00 do 11:30 w sobotę i niedzielę na Kod Lyoko. Tym razem system emisji jest nieco inny, pokazane będą odcinki od 75 do 86, ale w odwrotnej kolejności. W sobotę maraton zacznie się na 86 odcinku (“Wielokrotność psa”), a skończy na 81 (“Dobry i zły”). W niedzielę zaś jako pierwszy będzie wyemitowany odcinek 80 (“Pieskie popołudnie”), a ostatni będzie odcinek 75 (“Gorący deszcz”).

Jeśli chodzi o petycje, to sytuacja z polskimi wygląda tak:

TVP – 42 podpisów (32 zweryfikowane)

Polsat – 43 podpisy (33 zweryfikowane)

TVN – 42 podpisów (32 zweryfikowane)

TV Puls – 43 podpisy (31 zweryfikowanych).

Petycję międzynarodową o kontynuowanie serialu podpisały jak na razie 1144 osoby.

Trwają prace nad nowymi wersjami gier fanowskich, w ostatnim okresie skupiono się na Lyoko Conquerors, niedługo też wznowione zostaną prace nad kolejną wersją IFSCL.

Twórcy projektu Code Lyoko: Project Eradication ujawnili kilka dni temu szczegóły co do jednego z odcinków, nad którymi pracują obecnie. Odcinek ten nosi roboczy jak na razie tytuł “Night of the Living Nightmare” (“Noc żywych koszmarów”), nadano mu numer 12. Jego akcja rozgrywa się w okolicach Halloween, gdy uczniowie Kadic czekają na emisję “Szpitalu horrorów” i “Powrotu doktora Shranka” we francuskiej TV. Jeremie jednak nie chce tego oglądać, wykorzystuje więc wolny wieczór by popracować z Aelitą nad czymś tajnym w Lyoko (nie wiemy nad czym, mamy się potem dowiedzieć). Ostatecznie jednak Jeremie i Aelita decydują się na seans telewizyjny. Gdy nadchodzi noc halloweenowa, Xana ma zaatakować.

To jak na razie wszystko, co wiemy o tym odcinku, nie podano więcej informacji, by nie ujawniać szczegółów fabuły, które mamy poznać w swoim czasie. Przy okazji zapowiedziano też, że oprawa muzyczna serii będzie podobna do tej oryginalnej z kreskówki, choć nie będzie taka sama.

A, właśnie. Skoro przy ścieżce dźwiękowej jesteśmy: na oficjalnym kanale YT z angielską wersja serialu (https://www.youtube.com/channel/UCn9zTBZVl6lu72s-6fXttZg/videos) wypuszczono pierwszy kawałek z oryginalnej ścieżki dźwiękowej, wcześniej już pojawiła się piosenka z czołówki serialu, możliwe że reszta soundtracku się też pojawi.

Mediatoon, czyli firma, która obecnie ma prawa autorskiego do wszystkiego, co związane z KL i KL:E, zapowiedziała też, że w najbliższym czasie będzie stworzony osobny kanał dla Ewolucji.

I to jak na razie wszystkie wieści.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments