Wieści z Lyoko – niedziela, 9 kwietnia 2017

Witajcie, pora na garść aktualności z naszego fandomu.

Najpierw o wielkich projektach fanowskich. Ekipa CL:Rebirth wypuściła niedawno notatkę, w której odpowiedziano na kilka pytań co do tego właśnie projektu. Prezentujemy tłumaczenie tekstu:

Kiedy będzie wypuszczony 1 odcinek?

25 grudnia 2017.

Czy będzie to wersja live-action, czy animowana?

W każdym aspekcie animowana.

Czy macie prawa do znaku towarowego Code Lyoko?

Nie, mamy tylko prawa autorskie do naszej koncepcji, obowiązujące w USA. Natomiast ogólnie prawa do CL należą do firmy Mediatoon, taki stan rzeczy utrzymuje się od 2013 roku (wykupienie Moonscoopa).

Czy Sissi będzie Wojownikiem Lyoko?

Nie możemy powiedzieć.

Czy Tyron pójdzie do Lyoko?

Nie, ma od tego Ninja.

Kiedy możemy oczekiwać zapowiedzi?

Między czerwcem a sierpniem tego roku.

Jak dużo już zrobiliście?

Stworzyliśmy już pełną koncepcję scenariusza, żeby wszystko miało sens wtedy, gdy odcinki będą emitowane, i by wszystko się zgadzało z poprzednimi seriami, załoga pisarzy się tym zajęła, mamy tak zaplanowane już 3 sezony, więcej co do tej kwestii ujawnimy w przyszłości.

Czy planujecie pominąć Ewolucję?

Nie, to jest niezależne od scenariusza.

Czy Code Lyoko: Rebirth będzie w innych językach?

Będą dostępne napisy, jednakże nie planujemy nagrywać ścieżek dialogowych w innych językach dopóki nie skończymy i nie wypuścimy wszystkich odcinków.

Ile będzie odcinków?

Nasz pierwszy sezon będzie liczyć 23 odcinki o długości od 20 do 26 minut każdy.

Czy matka Aelity pojawi się w serialu?

Tak.

Gdzie będziemy mogli zobaczyć Code Lyoko: Rebirth?

Nie zdecydowaliśmy jeszcze, zapewne za kilka miesięcy będziemy to wiedzieć oficjalnie, ale możliwe że to będzie na YouTube.

Czy wasza działalność jest legalna?

Tak. Nie zamierzamy podpinać się pod prawa autorskie do Code Lyoko, CLE. Zastrzegamy tylko prawa do naszej intelektualnej pracy. Nie planujemy monetyzować żadnego z odcinków na YouTube, chcemy by nasze dzieło było darmowe do oglądania dla wszystkich.

Czy Kiwi się pojawi?

Oczywiście 😉

Dowiedzieliśmy się także, że cała ekipa składa się z nieco ponad 20 osób, a piosenką otwierającą nie będzie “A World Without Danger” (można powiedzieć taki hymn naszego fandomu), a inna piosenka.

Nowe wieści są także z innego dużego projektu, Code Lyoko: Project Eradication. Niedawno ogłoszono tytuły 3 pierwszych odcinków(w nawiasach tłumaczenie redakcji):

#1 – “Diving Intro Trouble” (Nurkując w kłopoty)

#2 – “Third Gear” (Trzeci bieg)

#3 – “Re-Initializing” (Ponowny wstęp)

W najbliższym czasie mamy poznać tytuły kolejnych odcinków oraz niektóre krótkie opisy ich dotyczące. Wciąż nie jest znana premiera pierwszego odcinka.

Teraz komunikaty z Polski. Trwa akcja petycyjna mająca na celu przywrócenie Kodu Lyoko do emisji w polskiej telewizji. Na chwilę obecną, 4 tygodnie po publikacji petycji, sytuacja wygląda tak:

TVP – 26 podpisów (22 zweryfikowane)

Polsat – 26 podpisów (21 zweryfikowanych)

TVN – 28 podpisów (21 zweryfikowanych)

TV Puls – 25 podpisów (20 zweryfikowanych).

Kto jeszcze nie podpisał – zachęcamy do tego, by to uczynić, pamiętając o weryfikacji podpisów poprzez wiadomość w skrzynce e-mail. Linki do petycji w poprzedniej wiadomości na naszej stronie.

Gwoli ścisłości: do petycji dla TVP wpłynęły także 2 podpisy przeciwko naszemu postulatowi, jednak nie są one zweryfikowane i najprawdopodobniej nie będą się liczyć.

Wieści o IFSCL: Odbyło się jakiś czas temu głosowanie nad tym, czy nazwa symulatora powinna zostać bez zmian, czy też powinna być zmieniona na “LYOKO OPERATOR”. Wyniki są następujące:

50,7% – powinna zostać stara nazwa.

31,7% – rób jak uważasz, mi to obojętne.

17,6% – nowa nazwa lepsza.

Twórca zdecydował, że nazwa nie będzie zmieniona, symulator będzie miał zawsze nazwę IFSCL.

13 kwietnia minie 7 lat od wypuszczenia pierwszej wersji gry, jeszcze w marcu mówiono, że tego dnia pojawi się zapowiedź nowej wersji, jednak obecnie nie jest to pewne z powodu zbyt wielu obowiązków, jakie twórca ma na głowie. Chodzi tu głównie o prace nad 2 innymi projektami związanymi z KL, czyli “Lyoko Conqueror” i “Lyoko Wanderer”. Co do tego ostatniego projektu to w marcu zawieszono testy wersji alpha przeznaczonej na system Android, ale za jakiś czas będzie okazja, by zapisać się do nowej edycji testów.

I na koniec nieco luźniejsza informacja. Pod koniec lutego Quentin Merabet (czyli Ewolucyjny Ulrich) wypuścił takie oto zdjęcie na swojego Instagrama: https://www.instagram.com/p/BQ8WZTtj2Pp/?taken-by=quentinmerabet&hl=pl

Niektórzy już zaczynali myśleć, że to spotkanie (bo jakbyście nie poznali: to są aktorzy z Ewolucji) oznacza prace nad nową serią, jednak Quentin dość szybko uciął spekulacje i ogłosił, że było to zwykłe, lekko zakrapiane (tylko drinkami) spotkanie towarzyskie.

A już tak zupełnie na koniec, dla wszystkich miłośników Melanie Tran (może jeszcze się ktoś w niej podkochuje 😉 ) takie oto zdjęcie: https://www.instagram.com/p/BRt7KvrDNBX/?taken-by=quentinmerabet&hl=pl

I to już naprawdę wszystko teraz 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments