Petycje w sprawie emisji Kodu Lyoko w TV

Witajcie, dzisiaj mamy bardzo ważną sprawę do przekazania. Jak pewnie wiecie, od jakiegoś czasu żadna polska stacja telewizyjna nie emituje Kodu Lyoko na swojej antenie. Nadszedł czas, by ten stan zmienić. Wystosowana została petycja do czterech głównych nadawców w Polsce: Telewizji Polskiej, Polsatu, TVN oraz Telewizji Puls. Tak brzmi część ogólna petycji:

My, niżej podpisani zwracamy się w imieniu swoim, oraz całej rzeszy innych fanów, z prośbą o emisję francuskiego serialu Kod Lyoko w Państwa programie. Jest to francuska kreskówka łącząca w sobie animacje 2D z grafiką 3D, stworzona przez firmę Antefilms, która następnie została wykupiona przez MoonScoopa, który rozwijał tą serię, a następnie stworzył również Ewolucję(teoretycznie będącą kontynuację, ale jednak mocno niespójną z poprzednimi seriami). Obecnie prawa autorskie do Kod Lyoko posiada spółka Dargaud, sam serial z Ewolucją włącznie emitowany był najpierw na ZigZapie, a następnie na kanale będącym jego następcą czyli Teletoonie, gdzie cały czas był niezwykle popularny.

Serial ten opowiada o grupie nastolatków, walczących w wirtualnym świecie(Lyoko) ze złowrogim programem sztucznej inteligencji(Xana) chcącym zniszczyć ludzkość i przejąć kontrolę nad światem. W czasie tej walki odkrywają wiele sekretów z przeszłości związanych z Lyoko, Xaną i Superkomputerem m. in. ich powstaniem. Równolegle do tego prowadzą zwyczajne życie w szkole z internatem, co składa się na niezwykle ciekawą i rozbudowaną fabułę, postacie są też bardzo różnorodne, przez co większość widzów będzie mogła się z którąś identyfikować.

Na podstawie naszych własnych doświadczeń możemy śmiało powiedzieć, że serial ten wpoił w nasze dziecięce umysły same pozytywne wzorce i przekazał wiele uniwersalnych wartości. Jego bohaterowie nauczyli nas nigdy się nie poddawać, cenić prawdziwą przyjaźń oraz pokazali czym jest poświęcenie. Mamy nadzieję, że ponowna emisja wpoi takie same wartości w kolejne pokolenie. Kod Lyoko był ważnym elementem dzieciństwa osób urodzonych w latach ’90. Wierzymy, a nawet jesteśmy przekonani, że możliwość powrotu do

beztroskich lat młodości jaką taka emisja niesie przyciągnie przed ekrany zarówno przedstawicieli tamtego pokolenia, jak i współczesną młodzież, gdyż jest to seria naprawdę jedyna w swoim rodzaju, będąc dotychczas emitowana jedynie na mało popularnym ZigZapie(a później Teletoonie) zyskała sobie ogromne grono fanów, a ich społeczność – po upływie tych ponad 10 lat od polskiej premiery, ponad 5 latach przerwy między serią 4 a Ewolucją oraz braku praktycznie jakiejkolwiek emisji od ponad roku – cały czas jest aktywna i prężnie się rozwija.

Oprócz tego do każdego z nadawców wystosowaliśmy osobną drugą część.

Do TVP (link do petycji: http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=12380)

Bez wątpienia emisja tej znakomitej serii świetnie wpisze się w misję telewizji publicznej nie tylko dzięki wspaniałym wartościom promowanym przez nią, ale też zwiększenie różnorodności nadawanych programów i zapewnienie w nim pozycji skierowanej do młodzieży późno-szkolnej i nieco starszej, których obecnie niestety brakuje.

Do Polsatu (link do petycji: http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=12386)

Bez wątpienia emisja tej znakomitej serii byłaby wspaniałym nawiązaniem do historii stacji która miała pewną tradycję w nadawaniu różnorodnych i ciekawych anime na swym głównym kanale, a także tych pobocznych(jak TV4 czy TV6), szczególnie że styl graficzny Kod Lyoko właśnie nawiązuje do anime. Ten powrót do korzeni byłby obecnie również powiewem świeżości, który może przyciągnąć do stacji wiele osób, które obecnie nie znajdują w jej programie żadnych interesujących ich produkcji.

Do TVN (link do petycji: http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=12385)

Bez wątpienia emisja tej znakomitej serii przyczyni się do poprawienia oferty Państwa stacji i zwiększenia jej różnorodności, a także pozwoli przyciągnąć młodych widzów, dla których obecnie TVN nie oferuje nic interesującego.

Do Telewizji Puls (link do petycji: http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=12382)

Bez wątpienia emisja tej znakomitej serii wspaniale wpisze się w specyfikę stacji i jej pasmo Junior TV, w którym emitowane jest i było wiele świetnych produkcji animowanych, Kod Lyoko wspaniale dopełniłoby ten zbiór, możliwe, że nawet przebiłoby oglądalnością dotychczas znajdujące się w nim produkcje.

Zachęcamy do podpisania tych petycji (oczywiście jako opcja “jestem ZA”), prosimy też o rozpowszechnienie informacji o akcji wszędzie tam, gdzie dacie radę. O postępach będziemy informować na bieżąco.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments