Wieści z Lyoko – poniedziałek. 8 lutego 2016.

Witajcie, oto kilka wieści z fandomu.

Zaczniemy od Polski. Niedawno w Spisie opowiadań o Code Lyoko (http://spis-opowiadan-o-cl.blogspot.com/ ), prowadzonym przez Lyoko Angel, nastąpiły pewne zmiany. Zmienił się sposób pokazywanie blogów w spisie, teraz są one umieszczone w zakładkach.

W zakładce “Aktywni” są blogi, w których ostatni post pojawił się w czasie ostatniego miesiąca.

“2015” to zakładka, w której są autorzy, którzy opublikowali ostatnią notkę w zeszłym roku.

“2014”, tam umieszczono autorów, którzy ostatni post dali w 2014.

I ostatnia zakładka “Wszyscy”, zawiera wszystkich umieszczonych w spisie autorów.

W najbliższym czasie możemy spodziewać się jeszcze jednego działu na Spisie.

Teraz wieści z zagranicy.

Najpierw o nowym projekcie twórcy IFSCL. Miesiąc temu powstało “Lyoko VN Editor”. VN to skrót od “virtual novel”, czyli tłumacząc na polski “wirtualna powieść”. Krótko mówiąc jest to gra, oparta głównie na dialogach, czyli gra fabularna. Można w takiej grze wpływać na przebieg akcji i rozwój sytuacji. W czasach, których młodsi czytelnicy strony mogą nie pamiętać, takie gry były bardzo popularne. Dzięki temu programowi każdy może stworzyć własną historię i sobie ją prowadzić jak chce. Projekt jest wciąż rozwijany, można go sobie pobrać pod tym adresem:

http://en.codelyoko.fr/partenaires/lyokovn.cl

W najbliższym czasie przyjrzymy się bliżej temu projektowi.

Natomiast co do IFSCL wiadomo to, że trwają prace nad kolejną wersją z numerem 3.2.3, jej premiera jest wstępnie zaplanowana na 13 kwietnia 2016 (6 rocznica powstania IFSCL).

Arabska stacja telewizyjna MBC3, dostępna głównie w Arabii Saudyjskiej i na Bliskim Wschodzie, zaczęła w ostatnim miesiącu emitować CL:E z arabskim dubbingiem. Tym samym kolejne kilka państw może poznać ostatnią jak dotąd serię CL. Niestety nie dysponujemy nagraniem z tej egzotycznej wersji, ale to chyba żadna strata, bo nikt by tego w Polsce nie zrozumiał.

To wszystko co przygotowaliśmy na ten moment.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments