Dostaliśmy nominację do Liebster Award :)

Pamiętacie może dość starą już zabawę blogową pt. Liebster Award? Polega to na tym że nominuje się blogi i daje ankietę do wypełnienia. Pablo, autor tego oto bloga: http://code-cortex.blogspot.com , postanowił reaktywować zabawę, trochę zmieniając zasady, i nominował także strony niebędące blogami. Zaszczyt spotkał naszą redakcję, za co dziękujemy 🙂 Teraz więc będą odpowiedzi na 12 pytań, które przygotował Pablo. A odpowie na nie admin oczywiście 😉

1. Od kiedy znasz Kod Lyoko?

Od bodajże stycznia albo lutego 2006 roku, więc niedługo stuknie już 10 lat znajomości.

2. Co cię skłoniło do założenia strony/bloga o KL?

Z tym pytaniem to nie do mnie, tylko do TheLyokofana19 😉 Ale z tego co pamiętam to kiedyś mi wspominał, że to z racji zainteresowania serialem i tego że powstawała nowa seria.

3. Czy uważasz, że fandom ma jakąś przyszłość?

Myślę, że tak. Fandom istnieje tak długo, jak długo ktoś będzie pamiętał o serialu, tworzył opowiadania, fanarty i inne tego typu rzeczy. Serialu nie produkują od pewnego czasu ale fandom, zarówno u nas, jak i we Francji czy USA żyje i ma się całkiem nieźle. Niedługo jest premiera kolejnej wersji IFSCL. Czy gdyby fandom nie był aktywny, to ktoś by się jeszcze bawił w tworzenie symulatora Superkomputera? Raczej nie. A tu jednak zapotrzebowanie jest. Zresztą, oficjalnie to wciąż nie ogłoszono że Ewolucja kończy wszystko w ogóle i na wieki wieków.

4. Co sądzisz o zachowaniu TT+ wobec fanów?

Mówiłem i pisałem na ten temat już mnóstwo razy, więc teraz krótko. Teletoon się zachowuje wobec fanów po chamsku. Traktuje nas jakbyśmy byli wygłodniali i daje CL jako ochłapy, raz na 2 miesiące. Tak się nie robi. Kiedyś było lepiej.

5.Czy uważasz, że w fanfikach ukazanie scen brutalnych jest dopuszczalne?

Jeśli ktoś to umiejętnie opisze, to czemu nie? Jego fanfik, jego sprawa. A jeśli komuś się nie podoba, to może sobie omijać takie brutalne sceny albo w ogóle nie czytać takiego fanfika. Mamy wolność więc korzystajmy.

6. Z jakiego raju twoim zdaniem kraju pochodził Waldo?

Sądzę że ze Szwajcarii, ewentualnie RFN albo NRD.

7. Co sądzisz o polskiej społeczności fanów KL?

Nasza społeczność żyje, a to jest najważniejsze. Co prawda nie jest już tak aktywna jak jeszcze kilka lat temu, ale też nie ma jakiegoś dołka. Istnieje kilka stron gromadzących fanów (choć czasem trochę zgrzytliwe jest w niektórych przypadkach bezkompromisowe przywiązanie i nieelastyczne podejście do regulaminu, przez które fani nie mogą dyskutować o innych niż CL sprawach, to naprawdę lekko irytuje). Myślę że co do aktywności to jesteśmy na równi ze sceną francuską czy hiszpańskojęzyczną (nie piszę hiszpańską bo Latynosi gadają po hiszpańsku a mieszkają za wielka wodą).

8. Jaką stronę o KL uważasz za najbardziej przydatną dla społeczności?

Każda strona, która przyczynia się do rozwoju fandomu, jest przydatna. Inna sprawa czy przydatność to udostępnienie miejsca do dyskusji i zrzeszania się fanów, czy informowanie o tym co w fandomie. Gdybym był nieskromny to bym napisał że stroną, którą kieruję, jest najbardziej przydatna. Ale zamiast o tym mówić, wolę udowadniać przydatność. Bo faktem jest, że obecnie żadna inna strona nie publikuje na bieżąco newsów z krajowej i zagranicznej sceny.

9. Jaki jest twoim zdaniem najlepszy blog sprzed emisji ewolucji?

Kurczę, nie pamiętam, to tak dawno było 🙂

10. Ulubiona postać fanowska z blogów/opowiadań o KL? ( nie może być własna)

Nie mam jednej ulubionej, kilka polubiłem trochę bardziej, ale nie przywiązuję się do nich aż tak bardzo.

11. Co sądzisz o obecnym stanie Zigzapa aka TeleToon +?

Obecnie ta stacja to jedna wielka ruina. Utrzymują się tylko dlatego że NC+ ładuje na nich kasę.

12. Kogo uważasz za osobę, która miała największy wkład w rozwój polskiej społeczności fanów KL?

Tutaj by się musiała pojawić lista kilku osób. Lyoko Angel zasługuje na wpis tutaj za pomysł ze Spisem opowiadań. Kiedyś Likki miał wkład poprzez forum, ale upadło. Nieskromnie musiałbym wpisać jeszcze siebie oraz TheLyokofana19 z racji funkcjonowania tej strony 😉 Nie wiem czy czasem kilku z obecnie działających też by się nie nadawało do takiej listy. Choć mi to trochę przypomina już układanie list zasłużonych dla walki z komunizmem czy czegoś w tym stylu 😉

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments