3 lata (i pół miesiąca) strony KodLyoko.hpu.pl :) + wieści.

Witajcie. Ten tekst miał się pojawić 14 listopada, jednak z powodu tragicznych wydarzeń w Paryżu postanowiliśmy przełożyć świętowanie. Data podana na Facebooku też się troszkę zmieniła z powodów tego, że trudno było urwać choćby trochę czasu na zajęcie się tym na poważnie. Ale wreszcie możemy to napisać. Nasza strona ma już 3 lata 🙂

Niby wydaje się to niewiele, ale przez ten czas wypuściliśmy ponad 350 wiadomości. Nie liczę już, ile znaków się w nich zawiera, bo to byłby kolosalne liczby. W listopadzie 2012 roku nikt by się nie spodziewał że ta strona będzie liderem w fandomie. Nawet sam założyciel i pierwszy admin się tego nie spodziewał. Piszący te słowa także nie, bo wszedł w skład dopiero po miesiącu 😉 A tu proszę, wiele osób wchodzi, jest wielu fanów którzy uzyskują informacje właśnie z powodu naszej działalności, niektórzy nawet cytują nas na innych forach. A nawet zdarzyło się nam w historii poruszyć francuską sceną 😀 Cóż możemy powiedzieć: dziękujemy za 3 lata i prosimy o dalsze wotum zaufania, że tak polecimy politycznie 😉

Wiele różnych stron, także tych o CL, reklamowało się hasłem “jesteśmy najlepszą stroną”. My tego nigdy nie robiliśmy. I nie zamierzamy. My swoją pozycję wolimy udowadniać rzetelną informacyjną robotą, a nie sloganami i chwaleniem się. Dlatego też wciąż zapewniamy najwięcej informacji z naszego fandomu, nawet w tym ciężkim okresie. Tak było przez 3 lata. Tak jest teraz. I tak będzie dalej.

Z okazji tego jubileuszu będzie niedługo pewna dość ciekawa rzecz. Otóż postanowiłem opisać swoją “karierę” w fandomie i kulisy pracy na stronie w formie opowiadania. Zwykle to takie rzeczy się robi pod koniec życia, ale spokojnie, odchodzić ani umierać nie zamierzam. Po prostu chcę to teraz opisać, bo potem mogę zapomnieć. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to pierwszy rozdział pojawi się w moją 3 rocznicę publikacji pierwszej krótkiej wiadomości, czyli 14 grudnia. O ile nie będę miał zasuwu na uczelni 🙂 Także spodziewajcie się szczerzej, choć subiektywnej historii o fandomie. Mam nadzieję że się spodoba.

A teraz jeszcze kilka wieści ze świata.

-Nowa wersja IFSCL, z numerem 3.1.3, pojawi się najprawdopodobniej 23 grudnia. Oto oficjalny zwiastun:

-Pewien szczegół do co sprawy MoonScoopa. Według informacji, do jakich dotarliśmy, firma MoonScoop miała wytyczony proces sądowy o przywłaszczenie praw autorskich i plagiat od jednego z kanadyjskich twórców. Niedawno sąd uznał że co prawda czyn został popełniony, jednak z racji tego że MS już formalnie nie istnieje, nie można wypłacić należnego odszkodowania. Jego kwota miała wynosić 10 milionów dolarów. Czy to oznaczało by, że MS i tak by upadł z powodu odszkodowań? Sprawie przyjrzymy się bliżej niedługo.

-Teletoon jak na razie nie ma w planach przywrócenia ani ewentualnej okazyjnej emisji CL i CL:E. Ramówka stacji do 18 grudnia nie odnotowuje takiej sytuacji. Przy okazji, dzisiaj (4 grudnia) mijają 3 lata od pierwszej zapowiedzi emisji serialu na Teletoonie i początek okresu zwanego potocznie jako “wojna teletoońska”. 3 lata po tym jesteśmy w tym samym punkcie co na początku.

To wszystkie informacje, jakie mieliśmy do przekazania.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments