Wieści z Lyoko – sobota, 17 października 2015.

(redagowane w nocy z piątku na sobotę, ale datowane już na 17.10)

Pora na przegląd fandomowych wieści.

Zaczniemy od Italii. W tym oto pięknym państwie znanym w Polsce jako Włochy odbyła się pod koniec sierpnia telewizyjna premiera CL:E. Serial emitowano na kanale Rai Gulp (kanał telewizji publicznej). Jednakże warunki tej premiery były dość niesprzyjające. Odcinki puszczano o 6:55, co włoska społeczność fanowska uznała za fatalnie wczesną porę. Z tego co można zauważyć między innymi dzięki nagraniom na YT, to Włosi nie tłumaczyli tytułów odcinków i nie wstawiali ich w plansze tytułowe. Inna sprawa że wiele z tytułów nie wymaga tłumaczenia, a w tych które można by przełożyć z francuskiego na włoski, też nie ma takiej potrzeby, gdyż te obydwa języki są podobne. Zrezygnowano też z dorabiania własnych napisów końcowych z obsadą dubbingową. Ale na pewno wiadomo że głos Jeremiego jest inny niż w serii animowanej (to tak dla informacji tych którzy czepiali się polskiego dubbingu w tej kwestii). Na całe szczęście imię “Ulrich” wymawiają tak jak powinno się wymawiać. Wszystkie odcinki CL:E po włosku można zobaczyć sobie tutaj:

https://www.youtube.com/channel/UCt07nW3flC-4UzmDv-Fq92Q/videos

Wielu tamtejszych fanów uważa że odhaczenie emisji za odbytej nastąpi dopiero gdy RAI postąpi z Ewolucją tak jak z poprzednimi seriami, czyli wyemituje je na ogólnym Rai Due o 9:00, tak jak kiedyś.

Lyoko a sprawa polska: wygląda to tak że nie wiemy kiedy Kod Lyoko wróci do emisji (jeśli w ogóle), ale niedługo zapytamy się w tej sprawie Teletoona. Na chwilę obecną jesteśmy w takiej samej sytuacji jak w grudniu 2012, czyli stoimy w punkcie wyjścia.

Po prawie 2 latach od ostatniego wpisu ponownie uaktywnił się oficjalny profil Code Lyoko na Facebooku (https://www.facebook.com/CodeLyoko?fref=tsk ). Pierwszy, i jak na razie ostatni wpis jest grubego kalibru. Otóż ogłoszono, że powstał oficjalny i legalny kanał CL na YT, gdzie będą sukcesywnie wrzucane wszystkie odcinki serialu w wersji angielskiej w najlepszej jakości (nie w HD, jak to próbowali spece z Teletoona ogłaszać w 2014, ale narzekać nie można). Kanał mieści się pod tym adresem; https://www.youtube.com/channel/UCn9zTBZVl6lu72s-6fXttZg/videos

W chwili redagowania tej informacji wrzucono całą pierwszą serię i 3 odcinki drugiej. Jakby ktoś pytał: prequele polecą zapewne po trzeciej serii.

Tworzy się nowa wersja IFSCL. Będzie ona oznaczona numerem 3.1.3. W nowej edycji będzie między innymi dokładniejszy system bitew, możliwość sprowadzania pojazdów i nowy sektor: pustynia. Wstępna data wypuszczenia grywalnej wersji jest ustalona na okres grudzień 2015 – luty 2016, z zaznaczeniem twórcy że chciałby móc opublikować grę na Boże Narodzenie 2015.

Na koniec sprawy wewnętrzne naszej strony. Utworzyliśmy 2 nowe działy na forum.

Dział z ogłoszeniami – http://www.kodlyoko.hpu.pl/forum/viewforum.php?forum_id=13, gdzie będzie można, jak sama nazwa wskazuje, publikować ogłoszenia, oraz drugi dział.

Jest to dział techniczny, w którym utworzono dzisiaj “Dziennik zmian wszelakich”. Od teraz wszelkie zmiany i poprawki dokonywane na stronie będą tam odnotowywane. Oczywiście głębsze i istotniejsze zmiany nadal będziemy ogłaszać w wieściach na głównej. Dziennik można poczytać tutaj: http://www.kodlyoko.hpu.pl/forum/viewthread.php?forum_id=11&thread_id=66

To wszystkie wieści na ten moment.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments