Wieści z Lyoko – czwartek, 23 lipca 2015.

Kurczę, ponad 3 miesiące minęły od ostatniej wrzutki z newsami. Ale czas nadrobić zaległości, oto zbiór tego co ostatnio działo się w fandomie.

Zaczniemy od IFSCL, gdyż trwają prace nad wersją 3.0.0 (zwaną jubileuszową z okazji 5 rocznicy wydania 1 wersji). Będzie ona zawierać 6 wersji językowych, w tym po raz pierwszy – polską. Oprócz tego przyjemność grania będą mieli gracze posługujący się językami: angielskim, francuskim, hiszpańskim i włoskim. W nowej wersji będzie lepsza grafika, bardziej zaawansowane modele 3D, dostosowanie do Linuxów i Maców (ale na Windowsie też da się grać). Całość nie będzie zajmowała więcej niż 500MB.

Termin wydania został poddany pod głosowanie. Wyniki wyglądają tak:

-45% wybrało termin 8 sierpnia, przy czym wydana wtedy wersja nie będzie zawierać ulepszonego systemu bitewnego.

-40% opowiedziało się za końcem września, i wtedy byłby system bitewny,

-15% wybrało opcję “rób jak uważasz, jest mi to obojętne”.

Jeśli twórcy posłuchają głosu ludu, to ten pierwszy termin jest najbardziej prawdopodobny, ale będzie to jeszcze oficjalnie ogłoszone.

Norimage Films zaczęło sprzedawać niektóre rzeczy z planu CL:E. Najpierw sprzedano klawiaturę z superkomputera. Szczęśliwy zwycięzca akcji na eBayu musiał zapłacić za nią 281 EUR (to cena bez kosztów wysyłki, które wynoszą 35 EUR). Wychodzi na to że w złotówkach kosztowała ona ponad 1150 zł (a wliczając przesyłkę to 1300). Teraz można kupić perukę Aelity (ktoś chce zobaczyć? http://www.ebay.fr/itm/261968636891 ). Jak na razie cena to 23,50 EUR, czyli jakieś 100 zł.

Quentin i Melanie udzielili wywiadu na temat filmu “Michel”, w którym grają:

A w Polsce? Teletoon zapowiedział że w tym roku nie będzie ani CL, ani CL:E w stałej emisji. Jak na razie obydwa seriale pojawiły się w bitwie i rywalizowały 2 razy ze sobą. Korzyść jest taka, że podczas bitew Lyoko wypełnia ramówkę od 9 do 17. Jednakże fani piszą do Teletoona z prośbą o wznowienie regularnej emisji serialu. Na ostatnie pytanie w tej sprawie z dnia 17 lipca jak na razie nie ma odpowiedzi. Zauważa się także, że redakcja Teletoona nie odpowiada na sugestie dotyczące Lyoko. Nie wiadomo czy to jest robione z premedytacją, ale ci, którzy pamiętają co działo się w 2013, wiedzą że można spodziewać się wszystkiego. Jeśli coś się zmieni w tej kwestii, na pewno o tym powiemy.

A teraz wieści o twórczości fanfickowej.

Brie ogłosiła, że jest pewna szansa na 16 rozdział “Pani Ishiyamy” w tym miesiącu, albo dopiero we wrześniu.

Grupa Fanfickowa Lordy zamierza powrócić do pisania regularnych rozdziałów w opowiadaniu “Code:Walka”. Jak dotąd powstały 3 zwykłe rozdziały oraz 4 wpisy w formie kartek z pamiętników bohaterów tego fanficka.

Jeśli ktoś z pozostałych autorów chciałby żeby informować o rozdziałach w newsach na stronie, niech napisze prywatną wiadomość do admina.

To wszystkie informacje, jakie mieliśmy dzisiaj do przekazania.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments