Inicjatywa przeciw plagiatom.

Witam. W związku z narastającą plagą plagiatów, która dotyka także nasz fandom, powstała nowa inicjatywa, zapoczątkowana przez Lyoko Angel, twórczynię Spisu Opowiadań o CL. Oto treść apelu będącego częścią tej inicjatywy:

Autorze/Autorko, uruchom swoją wyobraźnię! Nie posługuj się tym co należy do innych! Ostatnimi czasy namnożyło się plagiatorów. Niektórzy autorzy zabierają cechy, zainteresowania, zawody, wygląd postaci z innych opowiadań do swoich, uważając przy tym, że pierwotny autor nie ma do tego praw. Jest to niedopuszczalne! Zasada jest jedna: podaj źródło skąd zaczerpnąłeś cechę, zawód itp., lub wymyśl coś zupełnie nowego! Gdy liczba podobieństw przekracza 3, mamy do czynienia z ewidentnym plagiatem!

Apelujemy do wszystkich! Nie kopiujcie! Każdy przypadek będzie mocno nagłośniony bez względu czy będzie na to zgoda plagiatora.

Spis Opowiadań o Code Lyoko otwiera „Czarną Listę”! Każdy/a blog/strona o Code Lyoko ze stwierdzonym plagiatem będzie tam umieszczony/a. Aby wycofać swoją działalność z tej zakładki trzeba będzie spełnić podane tam punkty.

Redakcja strony chce w tym miejscu oświadczyć, że zgadza się i popiera w pełni powyższy apel oraz przyłącza się do niego.

W celu zobrazowania i pokazania plagiatorów powstała strona, na której będą umieszczani plagiatorzy oraz ich dzieła. Oto link: http://plagiatorzy.blogspot.com/

Lista plagiatorów jest dostępna również w Spisie Opowiadań o CL ( http://spis-opowiadan-o-cl.blogspot.com/ )

Dzisiaj powstała także Komisja do spraw plagiatów, której celem będzie monitorowanie i kontrolowanie blogów i stron poświęconych CL. Komisja będzie działać w sposób kolegialny (jej decyzje będą zatwierdzane przez wszystkich jej członków). Komisja prosi o zgłaszanie podejrzeń plagiatów w celu ich weryfikacji, szczegóły są dostępne na stronach, do których linki podaliśmy wcześniej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments