Wieści z Polski (o CL) i rozpiska w nowej formule – niedziela, 17.08.2014

Witam. Dzisiejsze wieści będą praktycznie tylko z krajowej sceny.

Na początek zaczniemy od zmian w emisji. Teletoon zmienia ramówkę od 1 września (poprzednia jest od 1 lipca, więc dość krótko), zmiany dotkną także Lyokofanów. Na antenę wraca Kod Lyoko: Ewolucja, od 1 września o 22:05 od poniedziałku do piątku (w chwili pisania tej wiadomości nie mamy dostępu do ramówki na pierwszy weekend września, więc nie wiemy czy CL:E będzie w weekendy).

Niestety nowa ramówka przynosi także dość niedobre zmiany, i prawdopodobnie ta informacja będzie ważniejsza. Od 1 września Kod Lyoko zostaje zdjęty z anteny. Jak na razie nie znamy przyczyn ani powodów tej decyzji. W momencie redagowania tej wiadomości mamy informacje o 2 pytaniach w tej sprawie skierowanych do redakcji Teletoona poprzez drogę elektroniczną, najwcześniej jutro możemy oczekiwać odpowiedzi w tej sprawie, jeśli ją otrzymamy, poinformujemy o tym na stronie oraz na naszym profilu na Facebooku. Według przypuszczeń co niektórych osób, zdjęcie z anteny jest spowodowane tym, że licencja na nadawanie jest ważna przez 6 miesięcy, jednak to, że CL jest emitowane na Teletoonie od prawie 7 miesięcy, poddaje w wątpliwość to przypuszczenie.

Od jutra Teletoon rozpocznie specjalne głosowanie na kreskówki, które mają być wyemitowane w bloku “Niedziela marzeń”. Blok ten będzie 31 sierpnia od 7:00 do 22:30, i w tym paśmie będą puszczone tylko te pozycje które wybrano w głosowaniu. Prawdopodobnie CL i CL:E będą uwzględnione na liście do głosowania. Jutro zostaną podane szczegóły, wtedy będziemy mogli napisać o tym jak zagłosować.

Jutro też pewnie rozpocznie się głosowanie cotygodniowe na kreskówkę na życzenie, która ma zostać wyemitowana 24 sierpnia. W następnym tygodniu głosowania cotygodniowego nie będzie.

Teraz przejdziemy do rozpiski odcinków. Przez 2 poprzednie tygodnie nie pojawiało się to na stronie, gdyż redakcja pomyślała nad zmianą formy, i teraz będzie to bardziej opisowe.

W najbliższym tygodniu (18.08 – 22.08) Kod Lyoko będzie emitowane jak zwykle o 17:25, 19:30 i 19:55.

W poniedziałek, 18 sierpnia, zobaczymy odcinki: 61 (“Sabotaż”), 62 (”Bezcielesność”) i 63 (”Potrójny kłopot”).

Wtorek, 19 sierpnia: najpierw odcinek 64 (”Podwójny kłopot”), jednak potem – tu niespodzianka – zamiast odc.65 będzie emitowany odcinek 1 (”Miś Godzilla”) i 2 (”Uwierzę jak zobaczę”). Nie wiadomo czy to błąd w programie, czy tak będzie ostatecznie, okaże się we wtorek.

W środę, 20 sierpnia, rozpoczyna się emisja 4 serii (co ciekawe, odcinek 65, “Ostatnia runda”, nie zostanie wyemitowany). Zobaczymy odcinki: 66 (“William powraca”), 67 (“Dubler”) i 68 (“Młode talenty”).

W czwartek, 21 sierpnia, obejrzymy odcinki: 69 (“Dyżurny”), 70 (“Skidbladnir”) i 71 (“Dziewiczy rejs).

Tydzień zakończymy (22 sierpnia, piątek) z odcinkami: 72 (“Kurs komputerowy”), 73 (“Replika”) i 74 (“Wolałbym o tym nie mówić”).

A w niedzielę, 24 sierpnia… od wyniku głosowania będzie zależeć, co zobaczymy o 9:45 – CL, CL:E, czy coś innego.

I na koniec adnotacja: za zmiany w programie redakcja strony nie odpowiada (za to odpowiada inna redakcja).

To wszystko dziś, jutro możecie spodziewać się nowych wieści. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments