Wieści z Lyoko – wtorek, 29 lipca 2014.

Witam, oto garść wieści z kraju i ze świata.

Zaczynamy od informacji z Polski. Teletoon zapowiedział po wielu pytaniach, że we wrześniu na antenę powróci Kod Lyoko: Ewolucja, nie podano jeszcze dokładnej daty.

Niedawno redakcja Teletoona ujawniła dość ciekawe rzeczy. Jak pewnie sami wiecie, dostęp do wyników oglądalności jest czasem trudniejszy niż wejście na pierwszy z góry portal medialny, i tak jest z Teletoonem. W końcu jednak udało złamać się ich opór w tej sprawie i dostaliśmy dane o oglądalności za marzec. Wynika z nich, że CL jest na 7 miejscu. Z pozostałych danych jakie udało się uzyskać: Smerfy na 9 miejscu, Mia i ja na 1 miejscu. Nie uzyskaliśmy danych dot. oglądalności CL:E omawianym miesiącu, ale pewna rzecz rzuca się w oczy. Jest widoczny pewien kontrast między danymi podawanymi przez Teletoona a wynikami głosowania na kreskówkę na życzenie. Nie możemy niestety porównać dokładniejszych danych na temat ilości widzów, bo ich nie otrzymaliśmy, ale możemy zostawić do waszej opinii kwestię tego, czy dane podane przez Teletoona powinniśmy uznać za prawdziwe, czy jednak można w nie wątpić (oczywiście możecie się o tym wypowiedzieć w komentarzach).

Jeszcze jeden news z Polski: tydzień temu w liście głosowania na kreskówkę na życzenie CL zniknęło. Teletoon wyjaśnił że to był błąd, który poprawiono, jednak z racji tego, że CL miało dzień “w plecy” z głosowaniem, to osiągnęło trochę gorszy wynik (7,86%, 4 miejsce). W tym tygodniu obyło się bez żadnej wpadki, jak na razie CL jest na 1 miejscu (32,56 %), a CL:E na 3 miejscu (11,63 %).

A teraz informacje z zagranicy. Na początek nowa wersja symulatora superkomputera, która jest już w fazie beta-testów. IFSCL 2.6.0 będzie zawierać wiele poprawek i ulepszeń w porównaniu z poprzednią wersją 2.4.8c (która ma już rok), takich jak poprawienie interfejsu, czy też tak bardzo oczekiwaną Kartaginę. Twórcy zapowiedzieli także, że opóźniona wirtualizacja pojawi się dopiero w wersji następnej, żeby nie dopuścić do sytuacji, że wydanie wersji 2.6.0 będzie opóźnione z powodu prac nad opóźnioną wirtualizacją. Z innych zmian:

-Będzie można zamykać mapę taktyczną za pomocą komend: case carte(stop) / map(stop).

-Będzie się pojawiać podczas gry więcej błędów (ale nie chodzi o bugi z powodu złego zrobienia, tylko o sytuacje anormalne podczas rozgrywki, jak na przykład zablokowanie przez Xanę jakieś funkcji).

-Klawisze strzałek na klawiaturze będą przywoływać poprzednio wpisane komendy.

W ciągu najbliższych dni będzie można się przekonać o wszystkich ulepszeniach, gdyż symulator zostanie wypuszczony do sieci.

Latynoscy fani CL napisali do Dargauda ws. ewentualnej kontynuacji. Odpowiedź, jaką uzyskano, była dość zaskakująca:

“Nie jesteśmy właścicielami MS i nic nie wiemy o Code Lyoko, więc nie ma sensu nas o to pytać.”

W świetle informacji o tym, kto wykupił MoonScoop, jest to dość nieoczekiwana deklaracja…

Natomiast we Włoszech publiczna telewizja RAI zamierza w sierpniu sfinalizować procedurę zakupu praw do emisji CL:E, mówi się, że jeszcze w tym roku Ewolucja zawita do Włochów.

To wszystkie wieści teraz.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments