CL a sprawa polska, czyli co nowego w kwestii emisji…

Witam. Jeśli ktoś myśli, że problemy z emisją Code Lyoko i Code Lyoko: Evolution zdarzają się tylko we Francji, to jest w błędzie, gdyż w Polsce ta sprawa również jest niewyjaśniona. W ostatnich dniach pojawiło się jednak trochę nowych szczegółów od Teletoona. Niestety, te szczegóły nie są takie, jakich oczekujemy od 353 dni.

16 listopada na profilu FB tej stacji pojawiło się kolejne już pytanie o kwestię emisji CL i CL:E (treść tego pytania jest na profilu, nagranie treści pojawi się w najbliższym wydaniu “7 dni w Lyoko”. Odpowiedź doszła 2 dni później. Oto jej treść:

Nie wiemy skąd informacje, że “podobnież” możemy teraz puszczać Kod Lyoko??? Pomyśl logicznie: gdybyśmy mogli, czemu mielibyśmy tego nie robić skoro wszyscy na to czekają??? Czekamy cały czas na prawa do emisji i mamy nadzieję, że (jak tylko będziemy mogli) pokażemy CL (najpierw starsze sezony, a potem Evolution). Potwierdziliśmy dystrybutorowi zakup serialu, ale musimy mieć podpisaną umowę zanim cokolwiek pokażemy na antenie. (18.11.2013, 16:55)

Ok. godziny 19:00 autor pytania wyjaśnił, że informacje o możliwości emisji CL pochodzą z oficjalnych komunikatów prasowych twórcy CL. Odpowiedź redakcji Teletoona:

Twórca czyli kto? Chętnie napiszemy do twórcy z prośbą o sprostowanie,potwierdziliśmy producentowi, że chcemy kupić prawa od emisji CL, ale nie jest to jednoznaczne z podpisaniem umowy, a dopóki nie ma podpisanej umowy niestety nie możemy pokazywać serialu (18.11.2013, 20:07)

Wyjaśnienia redakcji tej stacji spotkały się z ostrą, ale zrozumiałą krytyką innych widzów. Zrozumiałą ze względu na przewlekłość sytuacji. Wyjaśnienia Teletoona jeszcze bardziej komplikują sprawę, zwłaszcza we fragmencie o prawach do emisji, które, według MS, zostały zakupione ponad pół roku temu. Z oświadczenia stacji wynika jednak, że podjęto tylko chęć kupna praw do emisji. W obecnej chwili nie wiadomo jak to wygląda w praktyce. Jedno jest pewne: po prawie roku od pierwszej zapowiedzi emisji CL i CL:E w grudniu 2012 wiemy mniej niż na początku tej sprawy. W grudniu zostaną ogłoszone plany i premiery na początek 2014 roku, więc co prawda można czekać do tego momentu. Obawiam się jednak, że po tych oświadczeniach nie wiadomo czy jest sens czekania na kolejną nic nie mówiąca deklarację.

Jeśli chcecie, to wypowiedzcie się w tej sprawie w komentarzach (najciekawsze zacytuję w “7 dni w Lyoko”).

Teraz pozostałe informacje w skrócie:

– Turcja będzie emitować Code Lyoko i Code Lyoko: Evolution. Emisja rozpocznie się w grudniu na kanale Jojo Channel, pora emisji jest ustalona na ok. 16:00 czasu lokalnego.

– Francuska telewizja Canal J emituje już zapowiedzi CL:E, emisja rozpocznie się 30 listopada. Oto link do zapowiedzi:

Teraz to wszystkie informacje, pozdrawiam

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments