Wieści z Lyoko – środa, 21 sierpnia 2013

Witam. Oto garść wieści ze świata Lyoko.

Belgia będzie trzecim krajem poza Francją, który wyemituje Code Lyoko: Evolution (wcześniej były Węgry i Rumunia). Emisja będzie się odbywać na trzecim kanale RTBF. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany 1 września o 17:55. Jest to wcześniejsza data niż ta zakładana pierwotnie. Początkowo miało to być 6 września o 17:30, jednak wczoraj dokonano zmian w ramówce. Obawy francuskich fanów, że belgijscy widzowie zobaczą koniec serii wcześniej od nich, i to w oryginalnej wersji (gdyż RTBF nadaje swoje programy w języku francuskim), nie potwierdziły się, gdyż kierownictwo RTBF zapowiedziało emisję jednego odcinka na tydzień (poprzednie serie były tam emitowane w systemie jednego odcinka dziennie, stąd obawy ze strony Francuzów). Wynika z tego, że Belgia zobaczy finał tego sezonu później niż Francja (czyli pod koniec lutego 2014). Wciąż nie wiadomo jednak czy ostatecznie emisja będzie w piątek, czy w niedzielę.

Natomiast we Francji wciąż nie wiadomo kiedy zostaną wznowione premiery odcinków CL:E (od 19 do 26). Jeśli premiery miałby pójść po emisji powtórkowej, to 19 odcinek miałby swoją premierę 21 września. Jak na razie nie znamy oficjalnego stanowiska France4 w tej sprawie.

Sytuacja z petycjami: 281 podpisów za 6 serią, 24 przeciw.

I na koniec luźniejsza wiadomość: Quentin Merabet wrócił z wakacji z południowej Francji, o czym poinformował w poniedziałek wieczorem na swoim profilu na Twitterze.

Teraz to wszystkie wieści, pozdrawiam.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments