Japan Expo 2013 – podsumowanie.

Witam. Tak jak to było zapowiadane wcześniej, oto relacja z Japan Expo 2013.

Tegoroczna edycja festiwalu odbyła się w Paryżu w dniach 4-7 lipca. Podczas tych 4 dni odbyło się wiele wydarzeń związanych z CL. Jednym z nich był pokaz cosplayerów.

Do tego pokazu przygotowywano się od wielu miesięcy (artykuł o tym pisałem w styczniu). Cały pokaz odbył się podczas drugiego dnia Expo, około 15:30. W jednym ze wcześniejszych newsów (z 6 lipca) podaliśmy linki do zdjęć i filmu. Teraz mam link do nowego filmu, nakręconego przez redakcję strony Codelyoko.fr:

Na 7 lipca zapowiedziano różne eventy (np. quiz o CL, prezentacja video), jednak z powodu nieporozumień między MoonScoopem a ekipą Codelyoko.fr, wiele z nich się nie odbyło. Jednak najważniejszym i najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem 4 dnia (i zarazem całego Expo. pod kątem CL oczywiście) było przybycie aktorów występujących w CL:E. Byli to Melanie Tran i Quentin Merabet.

Melanie i Quentin przybyli na miejsce ok. 14:30. Na początek pozowali do pierwszych zdjęć z fanami. Następnie otrzymali trudne zadanie: mieli wyłonić zwycięzców konkursu malarskiego, który odbywał się na festiwalu. Po ogłoszeniu laureatów aktorzy byli dostępni dla wszystkich fanów. Rozdawali autografy, rozmawiali z fanami, było bardzo wesoło, a aktorzy z uśmiechem i życzliwością przyjmowali kolejne grupki Lyokofanów. Z racji tego, że ludzi było więcej niż się spodziewano, naraz mogły się zobaczyć z aktorami 4 osoby. Z tego też powodu spotkanie sie przedłużyło, ale pomimo zmęczenia wszyscy byli zadowoleni: fani CL, gdyż mogli zobaczyć swoich ulubieńców na żywo, oraz aktorzy. ponieważ byli bardzo zaangażowani i zadowoleni z tego spotkania.

Relację po francusku ze zdjęciami z Japan Expo 2013 (między innymi z Melanie i Quentinem oraz z nagrodzonymi pracami) można zobaczyć pod tym linkiem:

http://codelyoko.fr/dossiers/japanexpo2013.cl

Redakcja francuskiej strony zapowiedziała też, że w weekend na ich profilu na Facebooku pojawi się nowa galeria z nowymi zdjęciami. Link do niej podamy na naszej stronie tak szybko jak to będzie możliwe.

Natomiast pod tym linkiem również znajdują się zdjęcia z festiwalu, zarówno te dotyczące wydarzeń związanych z CL, i nie tylko:

https://skydrive.live.com/?cid=9d529e7d2218827c&id=9D529E7D2218827C!107&authkey=!AJyIqHGIMYGahZY

I to koniec relacji z Japan Expo 2013. Czekamy jeszcze na galerię nowych zdjęć od Codelyoko.fr, a następna edycja będzie za rok.

Teraz jeszcze jedna informacja:

Po kilku miesiącach od zapowiedzi została otwarta angielska wersja strony Codelyoko.fr, jest ona dostępna pod tym linkiem:

en.codelyoko.fr

Jak na razie jeszcze nie wszystkie działy są przetłumaczone, wiele jest po francusku (działy są ustawione tak samo jak w francuskiej wersji). Niedługo odbędzie się nabór na tłumaczy.

To wszystkie informacje na ten moment, pozdrawiam.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments