Wieści z Lyoko – środa, 29 maja 2013

Witam. Co prawda teraz mamy “sezon ogórkowy”, gdyż nie ma premier nowych odcinków, ale to nie oznacza, że nic się na scenie CL nie dzieje.

Owszem, może nie ma takiej liczby newsów jak wtedy, gdy była emisja, ale jednak coś się dzieje.

Na początek informacje z zagranicy:

Prawdopodobnie 1 czerwca pojawi się nowa wersja gry IFSCL, podpisana numerkiem 2.4.2. Nowa edycja będzie uzupełniona między innymi o kolejną misję w trybie kampanii (łącznie będzie to 7 misji) oraz funkcję, która pozwoli zrobić tak, aby nasi bohaterowie byli opętani przez Xanę lub aby byli polimorfami. Oczywiście będzie więcej usprawnień, o których przekonamy się po premierze nowej wersji. Link do niej będzie dostępny na naszej stronie.

Wciąż trwa akcja zbierania podpisów pod petycjami o 6 serię. Jak zapewne pamiętacie, są dwie petycje: jedna za 6 serią, a druga przeciw niej. W chwili gdy piszę tego newsa (środa, ok. 22:00), sytuacja przedstawia się następująco:

Petycja za 6 sezonem: 218 podpisów.

Petycja przeciw 6 sezonowi: 23 podpisy.

A teraz informacje z Polski:

Od prawie 7 miesięcy oczekujemy na rozpoczęcie emisji Kodu Lyoko na Teletoonie. Sprawa ta była poruszana po raz kolejny w tym tygodniu w postach na profilu na FB (jako uzupełnienie dyskusji na temat postępowania stacji, zwanej tako “sprzeciwem wobec niesprawiedliwości Teletoona”, i nie chodzi tutaj tylko o kwestię związaną z CL). Przedstawiciele stacji odnieśli się do tej kwestii w poście (lub jak kto woli oświadczeniu), opublikowanym 28 maja o 22:57 na Facebooku. Oto fragment:

“Aktualnie nie mamy licencji na CL i póki co nie możemy go emitować. Gdybyśmy mieli licencję, bezzwłocznie byśmy pokazali ten serial. Czemu mielibyśmy go przed Wami “chować”? Przecież sprawa jest oczywista – my jesteśmy szczęśliwi, kiedy nasi widzowie są zadowoleni. Nie rozumiemy czemu doszukujecie się naszej złej woli? Co mielibyśmy tym osiągnąć? Tak jak pisaliśmy – mamy informację z redakcji, że nie zrezygnowaliśmy, staramy się dla Was o ten serial.”

Jednak dość szybko i nieoczekiwanie, niecałą godzinę później, o 23:48, pojawiła się nowa odpowiedź w tej sprawie. Oto ta właśnie wypowiedź:

“Wiemy, że redakcja stara się o to, aby Kod Lyoko pojawił się na antenie teleTOON+, ale w wakacje na pewno się nie uda.”

Jak więc widać, sytuacja wygląda następująco: co prawda wciąż można bazować na terminie “druga połowa roku”, ale niestety nie będzie to wcześniej jak we wrześniu. Wygląda na to, że sytuacja wciąż jest zła i poważna i nie wiadomo jak długo jeszcze będziemy czekać.

Na koniec drobne przypomnienie (chociaż pewnie o tym pamiętacie): 1.06 pojawi się 8 wydanie audycji “7 dni w Lyoko”.

To wszystko na dziś, pozdrawiam.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments