Wieści z Lyoko – środa, 1 maja 2013

Witam. Oto najnowsze wieści ze świata Lyoko.

Tytuł 21 odcinka CL:E to “Faux-semblants”, czyli w tłumaczeniu na polski “Pozory”. (PRZEPRASZAMY ZA WCZEŚNIEJSZY BŁĄD, LECZ JEŚLI NIE ZNA SIĘ FRANCUSKIEGO TO TRZEBA UŻYC TŁUMACZA, A NIE KAŻDY TŁUMACZY TAK SAMO)

Nie mamy pewności, czy w najbliższą sobotę zobaczymy 19 odcinek CL:E. Dzisiaj ok. 19:45 francuska strona codelyoko.net podała, że na najbliższe 3 soboty (4, 11 i 18 maja) zostały zapowiedziane powtórki 3 pierwszych odcinków CL:E. Może to oznaczać, że 4 maja rozpocznie się przerwa w emisji (której z oczywistych względów nie można już nazywać śródsezonową). Jednakże nie mamy jeszcze potwierdzenia tych informacji od France4. Oficjalnej i (chyba) ostatecznej wiadomości w tej sprawie możemy się spodziewać w każdej chwili. Został także podany dzień 31 sierpnia 2013 jako data zakończenia przerwy, lecz jak na razie nie możemy uznać tej daty jako już ostatecznej. O dalszych planach w tej sprawie będziemy was informować.

Jakieś dwa dni temu została wystosowana pierwsza (i zapewne nie ostatnia) petycja w sprawie 6 serii Kodu Lyoko. W chwili kiedy piszę tego newsa (środa, tuż przed 21) jest 77 podpisów. Cel został ustalony na 500 podpisów. Z petycją można się zapoznać i podpisać na stronie:

http://www.ipetitions.com/petition/petition-for-season-6-of-code-lyoko-evolution/

O tej sprawie również będziemy informować.

Na koniec dobra informacja dla fanów KL z Polski. Tak, w końcu jakieś dobre wieści dla nas 🙂 Pamiętacie pewnie 2 książki stanowiące kontynuację przygód naszych bohaterów (Podziemny Zamek i Bezimienne Miasto). Od 2 lat czekamy na dalszy ciąg, gdyż łącznie zostały wydane 4 tomy. Wydawnictwo Olesiejuk, które zajmuje się wydawaniem tej serii, zapowiedziało, że 3 część, czyli Powrót Feniksa, ukaże się na jesieni tego roku. Czyli trzeba zacząć sobie pieniądze zbierać, żeby na jesień zakupić książkę 🙂

Teraz to wszystko, pozdrawiam i życzę dobrego dalszego ciągu majówki 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments