CL:E – czy to już koniec???

Witam. Niestety dziś nie mam dobrych wieści, powiem więcej, te wieści są bardzo złe.

Jak sami pewnie wiecie, od pewnego czasu trwa dyskusja nad przyszłością Code Lyoko: Evolution, czyli nad kwestią powstania kolejnej serii. Temat ten był poruszany na ostatnim twitcamie z 27 marca. Jednak dziś rano francuski portal codelyoko.net podał nowe szczegóły w tej sprawie.

Znamy opinie Melanie i Quentina w tej sprawie (pisałem o tym w newsie z 29 marca). Jednak jak wynika z korespondencji wymienianej w MS, przesunięcie terminu przerwy w sezonie nie było przypadkowe. Co prawda CL:E cieszy się zainteresowaniem, jednak po 7 odcinku notuje się wyraźny spadek oglądalności. Przyczyn tego spadku nie znamy, jednak France4 już zapowiedziało, jak na razie nieoficjalnie, że zaraz po zakończeniu emisji CL:E rozpocznie emisję serialu “My Little Pony: Friendship Is Magic”.

Są spekulacje, że to tylko początek końca. MoonScoop ma zakończyć definitywnie produkcję CL:E i zarazem zamknąć 10-letnią historię pod nazwą Kod Lyoko. Te wieści mogą być niepokojące także dla USA, gdyż tam nie rozpoczęto jeszcze regularnej emisji CL:E.

Co prawda dzisiaj mamy 1 kwietnia i może się to okazać żartem, ale to wygląda za poważnie. Jeśli to prawda, to będzie oznaczać, że powrót KL do telewizji był krótkotrwały… Będziemy oczywiście obserwować sytuację i informowali was na bieżąco. Co o tym myślicie? Wypowiedzcie się w komentarzach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments