Wieści z Lyoko- piątek, 15 marca 2013

Witam. Oto garść wieści ze świata Lyoko.

Na początek: w polskiej Wikipedii ukazał się ostatnio artykuł poświęcony CL:E. Tutaj link do niego:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kod_Lyoko_Ewolucja

Niestety, pomimo niezbyt obszernego tekstu, można doszukać się w nim paru błędów.

Oto fragment:

“Chcąc dowiedzieć się, w jaki sposób ich wróg odzyskał swoją moc i jaki jest jego nowy cel, siedmiu wojowników ponownie włącza superkomputer.”

Jakich siedmiu? Przecież Laura nie jest jeszcze włączona do grupy! Czyżby autor tego hasła coś sugerował?

Kolejna pomyłka jest w tym fragmencie:

” Polska premiera serialu planowana jest na kwiecień 2013 roku przez stację teleTOON+.”

Przecież dobrze wiadomo, że termin emisji KL jest planowany na maj, a o terminie premiery CL:E nie wiemy nic. OK, rozumiałbym ten błąd, gdyby hasło było pisane w styczniu. Ale data dostępu do linka z informacją to 09.03.2013. Na dodatek cytuje się w przypisach wypowiedź Teletoon+ z grudnia 2012! Czy ktoś sprawdza te hasła w Wikipedii?

Dlatego też ostrzegam, że w Wikipedii nie zawsze podawane informacje są w 100% zgodne z prawdą, i to dotyczy nie tylko CL:E.

Teraz wieści z zagranicy:

FRANCJA: Premiera jutrzejszego, 12 odcinka CL:E (“Chaos w Kadic”) o godzinie 9:25 na France4. Jest to oczywiście teoretyczna godzina emisji, gdyż Francuzi lubią kombinować z ramówką nawet na 8 godzin przed planowaną emisją.

Prawdopodobnie po południu odcinek ten będzie dostępny w internecie. Mam nadzieję, że jutro nie będziemy musieli czekać na link do 22:30 🙂 Oczywiście jak tylko ten odcinek pojawi się w sieci, poinformujemy o tym na stronie.

HISZPANIA: Państwowa stacja telewizyjna Clan TVE zapowiedziała premierę CL:E na 2013 rok. Nie znamy jeszcze dokładniejszej daty. Clan TVE to kanał hiszpańskiej telewizji dedykowany dla dzieci i młodzieży. Na tym kanale hiszpańscy widzowie mogli oglądać poprzednie serie KL.

Dzisiaj to wszystko.

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu 🙂 ~Jeremie_96

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments