Sektor V – Kartagina

Opis :

Seria 2 :

Jest to sektor odkryty w II serii. To w nim mieszka Xana. W nim jednak znajduje się jedna wieża, a nie tak jak w pozostałych 10. Można się dostać tylko poprzez transporter, który przybywa do sektorów powierzchownych, a dokładniej na ich skraje, ale Jeremie musi wpisać hasło “Scypion”. Ogólnie sektor jest niebieską kulą. Z której odchodzą cztery tunele przez, które płyną informacje do sektorów i odwrotnie. W środku wygląd się zmienia za każdym razem. By wyjść poza kopułę trzeba zdezaktywować klucz, na którego jest tylko kilka minut czasu w przeciwnym wypadku nastąpi zmienienie wyglądu. Poza kopułą znajduję się interfejs, w którym jest dostęp do wszystkich danych z Lyoko, czyli też do danych Xany.

Seria 3:

W III serii grupa odkrywa serce Lyoko, do którego wejście znajduje się od południowej strony bieguna. W tym samum czasie staje się ono celem dla Xany – niszcząc je zniszczy całe Lyoko. Serce jest to kula – czyli serce, którą okrążają cztery platformy (cztery sektory, po zniszczeniu chociaż jednego sektora, ten zniszczony znika i nie okrąża już kuli. Po zniszczeniu sektorów przez Xanę, Jeremie odkrywa sposób bezpośredniej wirtualizacji w sektorze V, lecz nie na długo ponieważ Xana niszczy go następnego dnia.

Seria 4 :

Po odbudowaniu sektorów klucz został usunięty, bo był niepotrzebny. W odcinku 70 wnętrze zostaje przebudowane, ponieważ został zaprogramowany Skidbladnir, który znajdował się w północnej części sektora, aby nie wychodzić poza kopułę co zajmowało by dużo czasu. Aelita buduje windę prowadzącą w każdy zakątek sektora, by skrócić czas dotarcia do łodzi. To w tym sektorze został uruchomiony program wieloczynnikowy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments