Ulrich Stern

Przynależność narodowa: Niemcy.

Przynależność grupowa: Wojownicy Lyoko.

Broń: Katana (Od sezonu 4 używa dwóch sztuk tej broni).

Moce: Super sprint, triangulacja, triplikacja.

Oczy: Brązowe.

Włosy: Brązowe.

Wzrost: 156 cm.

Waga: 45 kg.

Pierwsze wystąpienie: Miś Godzilla

Ostatnie wystąpienie: Echa (Sezon 4), Ostatnia misja (Kod Lyoko: Ewolucja)

Aktor (dubbing w oryginale): Marie-Line Landerwyn

Aktor (dubbing w Polsce): Tomasz Bednarek

Ulrich Stern jest uczniem Zespołu Szkół Kadic w Paryżu jak i również członkiem grupy zwanej nieoficjalnie jako “Wojownicy Lyoko”. Bierze czynny udział w starciach z potworami XANY. Wiecznie zakochany w Yumi Ishiyamie, z trudnościami do wyznania swojej miłości. Dobry w sportach: trenuje pencak silat (azjatycka rodzina sztuk walki), jest czołowym graczem szkolnej drużyny piłki nożnej.

Z charakteru jest delikatnie sztywny, długo schodzi z niego powietrze w przypadku gdy się nabzdyczy. Nie należy do osób cierpliwych, potrafi błędnie zrozumieć nieoczywistą sytuację przez zbyt szybkie wyciąganie wniosków. Może za swoje błędy obrazić się na cały świat. Z drugiej strony dla swoich przyjaciół jest gotowy do dużych poświęceń, potrafi podchodzić do trudnych sytuacji międzyludzkich z ostrożnością godząc obie zwaśnione strony. Po przejściu różnego rodzaju niebezpiecznych przygód łatwiej dogaduje się z innymi, nie raz bezinteresownie pomagając. Jego katalizatorem do zmiany swojego nastawienia względem ludzi są wspólnie przeżyte historie.


WYPOSAŻENIE ORAZ UMIEJĘTNOŚCI W LYOKO:

“Łaa… Ale fajny miecz!”

Ulrichowi za broń służy katana. W sezonach 1-3 używa tylko jednej, w sezonie 4 już dwóch.

Super sprint – Ulrich podczas biegu znacząco przyśpiesza, brak ograniczeń eksploatacyjnych. W trakcie sprintu Stern zostawia za sobą smugę światła.

Triplikacja – Samuraj tworzy klony samego siebie, maksymalnie do dwóch wojowników. Klony są w stanie brać udział w czynnej walce. Trafienie klona powoduje jego dewirtualizację bez szkody dla oryginału. Za pomocą Fuzji Ulrich może scalić się z klonami.

Triangulacja – Połączenie super sprintu oraz triplikacji. Ulrich więzi swój cel w swoistej trójkątnej ścianie z powidoków. Podczas biegu na każdy kąt trójkąta zostawia jednego swojego klona. Prostolinijnie, w szybkim tempie krąży od klona do klona by w niespodziewanym momencie zaatakować.


NAJWAŻNIEJSZE FAKTY Z HISTORII POSTACI:

“Nie znasz moich kolegów! Ty nawet nie znasz mnie!”

  • Nie znamy szczegółów życia Ulricha sprzed spotkania się z Jeremiem Belpois. Gdy ten przechodził obok automatu którego używał Jeremie, zobaczył jak ten po wciśnięciu przycisku jest rażony prądem. Przyszedł mu na ratunek, odprowadzając go zaraz do pielęgniarki. Gdy potem jego znajomego znowu poraził prąd – tym razem w wyniku ataku własnych robotów Belpois – zrozumiał że coś jest nie tak i zmusił Francuza by ten powiedział mu prawdę. Następne wydarzenia w fabryce zaprzyjaźniły Ulricha z Jeremiem.
  • W zasadzie można powiedzieć że to dzięki Ulrichowi ukształtowała się większość grupy Wojowników Lyoko. Aby przetestować działanie skanerów superkomputera, Ulrich postanowił w formie świnki morskiej wykorzystać Kiwiego – psa Odda Della Robbi. Współlokator Ulricha chcąc ratować psa sam wpakował się do skanera stając się tym sposobem pierwszą osobą z bohaterów kreskówki Code Lyoko zwirtualizowanych w Lyoko. Yumi dołączyła do drużyny po treningu pencak silat w zespół z Ulrichiem. Jedynie William był osobą która nie dostała się do grupy poprzez omawianego tutaj bohatera.
  • Podczas dziennych i nocnych eskapad do świata Lyoko Stern mocno zżył się z pozostałymi członkami załogi, gdzie najbardziej jest to widoczne z Oddem. Oboje często załatwiają dla siebie różne sprawy, osłaniają się gdy jest taka potrzeba, poświęcają jeden dla drugiego. Potrafiło dochodzić nawet do sytuacji gdzie na samą prośbę Odda, Ulrich brał na siebie odpowiedzialność za wygłupy przyjaciela.
  • Największą i jedyną w serialu miłością Ulricha jest Yumi, gdzie ich związek należy do grupy skomplikowanych. Stern ma przede wszystkim problem z wyznaniem jej swoich uczuć oraz dopilnowywaniem różnych kwestii. I o ile oboje są w sobie zakochani, tak stale odbijają się od siebie w wyniku czego nigdy w serialu nie dochodzą do poważnego związku. Zazdrosny charakter Ulricha przyczynił się kilka razy do swoistego obrażania się na cały świat, nawet w sytuacjach gdy to on wyraźnie odwalił głupi numer.
  • Jego zazdrość też przyczyniła się do kiepskich relacji z Williamem Dunbarem, który jest miłosnym konkurentem. Nie mniej należy tutaj nadmienić, że o ile jednostronnie Stern nie przepada za Dunbarem, tak wspólnie odbyte doświadczenia na polu walki pozytywnie wpłynęły na jego postrzeganie które można podsumować zasadą “Nie lubię cię, ale jednak szanuję”.

KULTOWE CYTATY:


- Coo to za fajna laska?
- Sisi, córka dyrektora. Kolesie lecą na nią, ale ona leci tylko na mnie.
- No to masz fart.
- Fart? Głupia jak but, a czepia się jak rzep!
- W takim razie to masz nie fart.

Prequel “Xana się budzi: część 1”: Rozmowa między Oddem a Ulrichiem w sprawie Sissi.

- Nie, zrobię to po swojemu.
- Zrobisz to po swojemu? Czyli potniesz cały generator szablą i zrobisz zwarcie superkomputera?
- Zgadłeś!
- Y, czekaj minutkę, zastanowię się.

Sezon 4, odcinek 14: Rozmowa między Ulrichiem a Jeremiem w kwestii zniszczenia wrogiego superkomputera.

- O co chodzi, mówiłeś że chcesz jej oddać pamiętnik.
- Widziałeś jaki załamany był Hiroki? Jeśli ja jej oddam pamiętnik, nie przestanie się na niego wściekać.
- I co z tego?
- Zróbmy tak żeby to Hiroki sam znalazł pamiętnik i sam oddał go Yumi.

Sezon 4, odcinek 12: Rozmowa między Oddem a Ulrichiem w sprawie pamiętnika Yumi.

- Uważajcie, goni nas bezpański pies!
- Zamknij się bo cię ugryzę w kostkę!

Sezon 4, odcinek 15: Ulrich żartujący z Odda, który scalił się umysłowo ze swoim psem.


Część zdjęć pochodzi z odcinków podnoszonych do jakości 4K przez Madiatora: https://www.youtube.com/@lyokopolska

Autor: Wyklęty

Drobne poprawki: ten_ktoś

Data publikacji: 16-07-2023