Jeremie Belpois

Przynależność narodowa: Francja.

Przynależność grupowa: Wojownicy Lyoko.

Broń: Brak.

Moce: Brak.

Oczy: Czarne

Włosy: Blond.

Wzrost: 1.47 m,

Waga: 31 kg.

Pierwsze wystąpienie: Miś Godzilla

Ostatnie wystąpienie: Echa (Sezon 4), Ostatnia misja (Kod Lyoko: Ewolucja)

Aktor (dubbing w oryginale): Raphaëlle Bruneau

Aktor (dubbing w Polsce): Anna Apostolakis-Gluzińska

Jeremie Belpois jest jednym z, bądź najinteligentniejszym z uczniów Zespołu Szkół Kadic w Paryżu. Przez przyjaciół obwoływany jako “Einstein”, odkrywszy superkomputer w opuszczonej fabryce stał się swoistym ojcem grupy Wojowników Lyoko. Nie walczy w Lyoko, w świecie wirtualnym pojawił się raptem kilka razy. Aktywnie wspomaga i niejednokrotnie ratuje swoich kolegów za pomocą superkomputera. Nieobwołany, ale faktyczny dowódca Wojowników Lyoko.

Einstein jest człowiekiem w pełni skupionym na swoim celu. Potrafi działać umysłowo w skrajnie stresujących warunkach. Owa umiejętność współgra z inną cechą charakteru: pracoholizmem. Jeremie mając na względzie ocalenie Aelity oraz pokonanie XANY spędza codziennie całe godziny na programowaniu. Im bliżej znajduje się wygranej, tym dłużej i ciężej pracuje nad rozwiązaniem. Przekłada pracę nad relaks tak bardzo, że niejednokrotnie bywa to źródłem konfliktów z jego przyjaciółmi. Należy tutaj jednak stwierdzić, że uczy się na swoich błędach i jeżeli raz zaniedbał innych przez swoją pracę: potem stara się tego nie powtarzać.


WYPOSAŻENIE ORAZ UMIEJĘTNOŚCI W LYOKO:

No, obliczyłem już zróżnicowaną wirtualną masę, nie musisz się martwić. Ponieważ nie będę walczył to zastosowałem domyślną opcję transferu pamięci, dobra? A fraktalne kodowanie bloku to łatwizna!

Jeremie nie posiada zdolności bojowych, nie jest w stanie zatem walczyć w świecie wirtualnym. Nie mniej jednak wspomaga swoich przyjaciół organizując im logistykę, dywersję czy wsparcie sprzętowe.

Ze względu na swoją wiedzę i inteligencję, Jeremie jest jedyną osobą będącą w stanie w pełni wykorzystać wszystkie możliwości superkomputera kwantowego. Tylko on umie tworzyć na nim nowe programy, włamywać się do rządowych systemów czy też przecierać dla reszty swoich przyjaciół nowe szlaki walki z XANĄ. Należy tutaj jednak nadmienić że o ile głównie to on sam pracuje przy superkomputerze, nie raz pomaga mu Aelita.

Jeremie szukając nowych rozwiązań do walki z XANĄ zaprojektował bombę elektromagnetyczną. Została ona wykorzystana tylko raz, ale skutecznie uratowała jego przyjaciół niszcząc polimorfa przeciwnika.

Podczas jednego z wielu ataków XANY, Jeremie wraz z jego przyjaciółmi oraz rówieśnikami z klasy zostali uwięzieni na odciętej wyspie. Jako że atak polegał na potężnych wyładowaniach elektrycznych skierowanych w każdą istotę żywą, Jeremie zbudował prowizoryczny piorunochron i antenę zarazem.


NAJWAŻNIEJSZE FAKTY Z HISTORII POSTACI:

Słuchaj XANA, jeżeli myślisz że mi zaimponujesz swoim dwu bajtowym wirusem, to się mylisz!

  • Z wypowiedzi Jeremiego wynika że przed akcją Code Lyoko był zamkniętym w sobie mózgowcem bez przyjaciół. Z prologu serialu dowiadujemy się że na co dzień buduje hobbystycznie miniaturowe roboty, a że w szkole brakowało sensownych części ten postanowił zapuścić się do opuszczonej fabryki samochodów Renault. Zastając tam superkomputer uruchomił go odkrywszy świat wirtualny Lyoko oraz Aelitę.
  • Posiada kuzyna imieniem Patrick Belpois, którego spory czas obwiniał o kradzież znajomych co powodować miało alienacje Jeremiego. Po wydarzeniach z odcinka 23 sezonu 4 “Kuzyn z odzysku” oboje się godzą, jednak samego Patricka nigdy więcej nie widzimy.
  • Jeremy jest jedyną osobą z paczki Wojowników Lyoko, której wygląd w świecie wirtualnym jest nieznany. Pojawił się tam bowiem raptem kilka razy, a jedynym momentem kiedy mogliśmy go ujrzeć w formie wirtualnej była podróż do równoległego cyfrowego świata odwzorowującego szkołę Kadic. Wg. Odda Jeremy wygląda głupiej niż on.
  • Zakochany jest po uszy w Aelicie, której dobro stało się dla Jeremiego celem priorytetowym. Z tej też przyczyny Jeremi potrafi więcej czasu poświęcać nad pozbyciem się problemów Aelity aniżeli na niej samej (największym przykładem jest pokonanie XANY).

KULTOWE CYTATY:


- Superkomputer analizuje molekularną strukturę człowieka w tych kabinach, potem rozkłada jego atomy i zmienia je w postać cyfrową, a następnie odtwarza cyfrowe wcielenie w świecie wirtualnym.
- Hm, po naszemu?
- Wchodzisz do kabiny i się przenosisz do wirtualnego świata.

Prequel “Xana się budzi: część 1”: Rozmowa między Jeremiem a Ulrichiem na temat skanerów.

- Słyszałam jak mówiłeś o tej Xanie, to twoja dziewczyna? Może ją znam? Powiedz mi Jeremie, proszę.
- XANA to zespół rockowy, ty słuchasz takiego badziewa że na pewno o nich nie słyszałaś.
- Myślisz że jestem jakaś głupia, co nie?
- Ty to powiedziałaś, nie ja. Masz! Skoro chcesz mi pomagać to ja sobie odpocznę. Pomachaj trochę łapką, szoruj dziewczyno! Mocniej! Dasz radę! No, szybciej!

Sezon 1, odcinek 3: Rozmowa między Jeremiem a Sissi razem zmywających graffiti ze ściany.


Część zdjęć pochodzi z odcinków podnoszonych do jakości 4K przez Madiatora: https://www.youtube.com/@lyokopolska

Autor: Wyklęty

Data publikacji: 17-07-2023