Niilo Ahonen

IMIĘ: Niilo

NAZWISKO: Ahonen

WIEK: 27 lat

WZORST: 175 cm

POWÓD STARTU: Po wygranej w edycji 2.5, i wyleczeniu brata, Niilo wkręcił się w temat aren, i robi to już dla przyjemności.

WYGLĄD: Wysoki na 175 cm czarno włosy, zielono oki Finlandczyk. Od finału poprzedniej edycjiW prawdziwym życiu można go zobaczyć noszącego koszulki zespołów rockowych i metalowych okryte typowym dla metalowej subkultury battle vestem (google: metalhead battle vest) przedstawiającym jego ulubione zespoły wraz z wielkim back-patchem Snaggletootha – maskotki zespołu Motörhead (google Motörhead Snaggletooth back patch) naszytym na plecach kamizelki, CHARAKTER: Uparty, przyjacielski, lubiący konkurować, optymistyczny dziwak. Muzyka jest jego pasją, ale miłość do konkurowania pcha go w ramiona wirtualnych walk. Bardzo lubi spędzać czas przed walką w barze znajdującym się niedaleko areny

HISTORIA POSTACI: Niilo od najmłodszych lat interesował się muzyką, bardzo upodobał sobie rocka. Od rozpoczęcia edukacji był wysyłany na lekcje perkusji, niestety kontuzja jakiej doznał w wieku 10 lat sprawiła że musiał porzucić instrument. W późniejszych klasach zaczął interesować się kulturą meksyku oraz próbował dostać się do szkolnych zespołów jako gitarzysta, ale zawsze znajdował się ktoś lepszy od naszego czarnowłosego finlandczyka. Jego ulubionym aspektem kultury meksyku jest święto zmarłych. W końcu w wieku 20 lat założył z przyjaciółmi zespół “Crimson Cartel”, odnieśli mały sukces, jednak po 4 latach i 2 albumach zespół rozpadł się. Jedynym kto został u boku Niilo to jego przyjaciel Adrian, gitarzysta, który po zaciągnięciu kredytu u wytwórni przez Niilo i założeniu nowego zespołu “Helvetesfönster”, obejmuje rolę gitarzysty prowadzącego. W tym roku Helvetesfönster wydaje nowy album zatytułowany: “Dia de los Muertos”, którego motywem przewodnim jest właśnie meksykański dzień zmarłych.

DODATKOWE INFORMACJE:

=> zna fiński, angielski i hiszpański

=> jego główną gitarą jest Squier Paranormal Super-Sonic w kolorze TARDIS Blue Metallic/Ice Blue Metallic

WYGLĄD W LYOKO: W stroju z Lyoko widać inspirację Jimim Hendrixem. Ciało Niilo zdobią kolorowa koszula i szal/apaszka, czarno-złota kurtka husarska, spodnie w wielokolorowe pasy, i kontrastujące z resztą stylu glany. Twarz pokrywa malunek jednoznaczny z Dia de los Muertos, czyli czaszka pokryta kwiatami, a włosy są rozczochrane.

UZBROJENIE:

=> Gitara typu Iceman z namalowanymi czaszkami Dia de los Muertos, w różnych kolorach. Atak polega na graniu na niej, to co zagra zamienia się w pociski, moc ataku zależna jest od tego co gra: Power-akordy są najłatwiejsze, najszybsze oraz najsłabsze. Akordy są trudniejsze, ich pociski i szybkość ich zmieniania jest wolniejsza od power-akordów, ale zadają większe obrażenia. Solo generuje grubą i potężną wiązkę zadającą ogromne obrażenia. To co gra Niilo musi być muzykalne inaczej atak albo nie zadziała, albo zrani Niilo równowartością obrażeń jakie normalnie zadaje dany atak. Kolejnym minusem jest mała mobilność, bo podczas grania nie można biegać i robić zaawansowanych uników. W ostateczności gitara może zostać użyta do walki wręcz, ale na pewno nie jest to rzecz którą Niilo robi często.

=> Bomby-fajerwerki – 4 Bomby w kształcie cylindra, generują dezorientujący huk, i rozmaite kolorowe eksplozje przypominające fajerwerki, zadają małe obrażenia, tylko 6-7 punktów życia, ale mogą spowodować pożar jeśli w otoczeniu znajduje się coś łatwopalnego

MOCE W LYOKO:

Smoke on The Water – Rekompensata za brak mobilności. Niilo może zmienić się w super szybką chmurę dymu kosztem punktów życia zabieranych z prędkością 0,5 pkt/s.

Rainbow In The Dark – Moc pasywna, po aktywacji generuje światło z Niilo np. aby oświetlić drogę.

House of Ghosts – Moc na wzór tryplikacji Ulricha, powstają dwa półprzeźroczyste, błyszczące lekkim niebieskim światłem “duchy” przypominające Niilo. Mogą walczyć gitarami tylko wręcz, i mają tylko 15 punktów życia

STYL WALKI: Z dystansu/mieszana. O ile normalnie trzyma się na odległość grając swojego psychodelicznego rocka, to jeśli sytuacja tego wymaga potrafi przypierdzielić wrogowi gitarą, albo zacznie go dusić swoim szalem/apaszką

ULUBIONE STRATEGIE: W zależności od oponenta, albo chce załatwić sprawę jak najszybciej, albo zwleka, ucieka chowa się, i obmyśla strategię na mocniejszego wroga.

MOCNE STRONY:

=> Gitara – Różnorodna w atakach, bardzo dobra w walce na dystans

=> Bomby-fajerwerki – Dobre narzędzie do dywersji i zdezorientowania wroga SoTW

=>Wspaniała moc podkręcająca mobilność HoG

=>Daje wsparcie w walce, w końcu co trzy głowy to nie jedna

SŁABE STRONY:

=> Gitara – Ogranicza mobilność podczas gry, i jest jedną z tych broni które nie wybaczają pomyłek

=> Bomby – Jest ich zawsze mało, i zadają bardzo małe obrażenia

=> SoTW – Z czasem odbiera punkty życia

=> HoG – Te duchy są trochę przygłupie, walczą tylko wręcz i mają tylko 15 punktów życia

=> Niilo może je przyzwać tylko raz na wirtualizację

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments