Pamiątka

Chłopak o ciemnych blond włosach przechadzał się po domu. Gdy wchodził do salonu, zauważył pudełko owinięte czerwonym papierem. Gdy się do niego zbliżył, dostrzegł pod pudełkiem złożoną kartkę papieru. Na kartce zauważył ręczną zapisaną wiadomość.

Przepraszam, że nie będę mogła świętować Twoich urodzin razem z Tobą i Twoją rodziną. Nic Ci nie mówiłam, bo nie chciałam robić z tego powodu Tobie przykrości. To, że mnie nie będzie parę dni, nie oznacza, że nic dla Ciebie nie zostawiłam. 15 lat minęło, odkąd dałam podobny własnoręcznie wykonany przeze mnie prezent mojej najbliższej osobie na Boże Narodzenie, który bardzo się jej spodobał. Mam nadzieje, że chociaż to jest mały drobiazg, to też będziesz się cieszyć.

Gdy przeczytał list, rozerwał papier i otworzył pudełko. Ujrzał tam małą lalkę w kształcie elfa. Lalka miała czarne włosy, granatową spiczastą czapkę i czarne oczy. Nosiła złotą pelerynę, srebrny kombinezon i czarne butki. Gdy wziął ją do ręki, zauważył że z tyłu przyczepiona jest do niej metka. Na metce zaś było napisane małymi literkami: „Pan Pück”

Autor: Arwalen

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments