Aelita Schaeffer

Przynależność narodowa: Szwajcaria.

Przynależność grupowa: Wojownicy Lyoko.

Broń: Brak.

Moce: Pole energi.

Oczy: Zielone

Włosy: Różowe.

Wzrost: 1.45 m,

Waga: 35 kg.

Pierwsze wystąpienie: Miś Godzilla

Ostatnie wystąpienie: Echa (Sezon 4), Ostatnia misja (Kod Lyoko: Ewolucja)

Aktor (dubbing w oryginale): Sophie Landresse

Aktor (dubbing w Polsce): Beata Wyrąbkiewicz

Aelita Shaeffer (W świecie znana pod fałszywym nazwiskiem “Stones”) jest uczennicą Zespołu Szkół Kadic w Paryżu. Należy tutaj jednak nadmienić że do szkoły zaczęła uczęszczać dopiero od drugiego sezonu gdyż do tej pory funkcjonowała jako mieszkaniec wirtualny superkomputera bez fizycznego ciała. Do drugiego sezonu była w stanie amnezji, ryzykowała najbardziej z całej grupy Wojowników Lyoko gdyż w przeciwieństwie do jej przyjaciół: dewirtualizacja była dla niej śmiertelna. W wyłączonym superkomputerze “przespała” około 10 lat.

Aelita jest skrajnie miłą i upartą dziewczyną. Potrafi mieć wyrzuty sumienia nawet przy skrzywdzeniu programu imitującego człowieka. Gotowa do największych poświęceń: bardziej ceni życie przyjaciół niż swoje własne więc jeżeli dojdzie do zagrożenia któregokolwiek z nich ta pewnie spróbuje pchnąć się na śmierć. Po materializacji uczy się świata i smakuje życie, polubiła miksowanie muzyki co potem zaowocowało jej koncertami.


WYPOSAŻENIE ORAZ UMIEJĘTNOŚCI W LYOKO:


[Zdjęcie pola energii, dużego pola energii oraz tarczy] Pole energi – Bronią Aelity jest pole energii, którym może strzelać w swoich przeciwników. Trafienie wroga zazwyczaj eliminuje go z walki, wyjątkiem jest megaczołg który ma możliwość zakrycia się pancerzem. Przy wyjątkowym wysiłku Aelita jest w stanie zwiększyć rozmiar pola energii a tym samym ilość zadawanych obrażeń. Pole energii może zostać również wykorzystane do stworzenia tarczy obronnej.

[Zdjęcie tworzenia terenu w Lyoko] Kreacjonizm – Aelita jako jedyna istota w światach wirtualnych jest w stanie wpływać na kształt terenu.

[Zdjęcie konsoli w wieży “Code Lyoko”] Klucze – Znajdując się bezpośrednio w Lyoko, tylko Aelita może używać konsol wież.

[Zdjęcie skrzydeł] Skrzydła – Od czwartego sezonu Aelita dostała skrzydła co umożliwia jej lot powietrzny.


NAJWAŻNIEJSZE FAKTY Z HISTORII POSTACI:


KULTOWE CYTATY:


-

Prequel “Xana się budzi: część 1”:.

-

Sezon 1, odcinek 3:


Autor: Wyklęty

Data publikacji: [ARTYKUŁ JEST JESZCZE WERSJĄ ROBOCZĄ]